Aktualności

Do Szklarskiej Poręby z Mercedesem

6.8.2012

Nową klasę GLK i M zaprezentowała na tle wodospadu Kamieńczyk spółka Mirosław Wróbel, wrocławski dealer Mercedes-Benz. Ruszyła kolejna odsłona akcji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego „Bezpiecznie w Górach”. Jej partnerem jest Mercedes-Benz. Impreza odbyła się 4 i 5 sierpnia w Szklarskiej Porębie.

Bezpieczna turystyka to nie tylko odpowiedzialne zachowanie na szlaku lub rozważna wspinaczka, to również umiejętność sprawnego zamontowania roweru na dachu samochodu i odpowiedni przewóz zwierząt. Jak przygotować się do wakacyjnych wyjazdów, 4 sierpnia w Szklarskiej Porębie zaprezentowali ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i przedstawiciele spółki Mirosław Wróbel.

Celem akcji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Bezpieczne Lato,  jest edukacja osób odwiedzających tereny górskie. Cyklicznym imprezom towarzyszą pokazy ratownictwa, nauka pierwszej pomocy i zasad bezpiecznego zachowania podczas uprawiania sportów letnich.

Na gości, którzy zawitali w okolice schroniska Kamieńczyk, czekało wiele atrakcji. Dzięki fachowcom ze spółki Mirosław Wróbel – wrocławskiego dealera Mercedesa – chętni mieli okazję zobaczyć, jak odpowiednio rozmieścić i zabezpieczyć walizki w bagażniku, jak przewieźć psa lub jak sprawnie zamontować rower.

Ponadto osoby, posiadające prawo jazdy kategorii B miały możliwość w prawdziwych górskich warunkach przetestować samochody: Nową Klasę GLK i Klasę M w towarzystwie specjalistów od off-road’u. Testy pozwoliły na sprawdzenie możliwości napędu na cztery koła 4MATIC, który już od 25-lat jest montowany w pojazdach Mercedesa.

« wróć do listy aktaulności