Aktualności

dotknijwroclawia.pl po angielsku

3.8.2011

„Zobaczyć przez dotyk – Wrocław w miniaturze” to projekt kampanii społecznej, realizowanej przez Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych z partnerami: ING Real Estate Development – deweloperem wrocławskiego apartamentowca THESPIAN oraz Miastem Wrocław. Kampania  kierowana jest do szerokiego grona odbiorców, ale przede wszystkim do osób niewidomych i niedowidzących. Tylko na terenie Dolnego Śląska żyje około 400 tys. osób niepełnosprawnych, z których ok. 4 tysiące to  osoby niewidome i niedowidzące.

Jej istotnym elementem jest uruchomiona oficjalnie w grudniu 2010 roku specjalna strona internetowa www.dotknijwroclawia.pl, dzięki której osoby niedowidzące i niewidome mogą zapoznać się z dostępnymi dla nich, turystycznymi ciekawostkami Wrocławia, a także z opisami miniaturowych modeli najciekawszych budynków – miniatury z brązu stoją już m.in. przed Operą Wrocławską, Ratuszem czy kościołem garnizonowym p.w. św. Elżbiety. Witryna jest autorskim przedsięwzięciem i ma na celu zachęcenie osób ociemniałych z całego kraju do poznawania Wrocławia. Jest więc dla nich praktycznym i funkcjonalnym przewodnikiem po stolicy Dolnego Śląska – takiego projektu nie uruchomiło jeszcze żadne miasto w Polsce! Teraz mogą do nich dołączyć niewidomi i niedowidzący z całego świata, jeśli tylko znają język angielski.

Zadania przetłumaczenia polskich tekstów na język angielski podjęła się Christa Conklin, rodowita Amerykanka, która mieszka w Polsce od kilkunastu lat i prowadzi we Wrocławiu jedną ze szkół językowych (www.mbszkola.pl). Ona również użyczyła swojego głosu i wystąpiła jako lektor podczas nagrywania plików dźwiękowych.

« wróć do listy aktaulności