Aktualności

Jakub Mokracki został ambasadorem Termy Bania

23.7.2012

Spośród licznie napływających zgłoszeń do konkursu na małego ambasadora Termy Bania to właśnie fotografia Jakuba Mokrackiego stała się prawdziwym hitem. W ten sposób Jędrek – mały, rysunkowy góral z Białki Tatrzańskiej – doczekał się swojego realnego odpowiednika.

Ambasador Termy Bania urodził się w Białce Tatrzańskiej i jak na górala przystało, jest dzieckiem pogodnym, żywiołowym i bystrym niczym klimat podhalańskiej ziemi. Jakub urodził sie tuż przed wielkim otwarciem ośrodka w 2011 r. i jak twierdzą rodzice zwycięzcy, każdy dzień z nim spędzony jest pełen niespodzianek.

Uroczyste wręczenie tytułu małego ambasadora miało miejsce 15 lipca podczas urodzinowego przyjęcia Termy Bania. Świętowaniu towarzyszył występ podhalańskiej grupy siłaczy połączony z rodzinnymi zawodami oraz pokazy barmańskie. Naturalnie nie zabrakło również urodzinowego tortu, na którym świeczkę zdmuchnął sam ambasador.

Projekt ośrodka w Białce Tatrzańskiej został przygotowany zgodnie ze światowymi trendami. Kompleks, na który składają się sauny, instytut SPA oraz baseny wykorzystujące potencjał wód termalnych kosztował prawie 90 mln zł i dał zatrudnienie 119 mieszkańcom regionu. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań obiekt – zgodnie z przewidywaniami – okazał się ważnym punktem na turystycznej mapie Polski.

« wróć do listy aktaulności