Aktualności

Konferencja prasowa: "Zobaczyć przez dotyk – Wrocław w miniaturze"

6.12.2010

3 grudnia, w Światowym Dniu Osób Niepełnosprawnych ruszył nasz projekt CSR przygotowany dla ING Real Estate Development. Projekt jest kontynuacją kampanii Zobacz przez dotyk – Wrocław w miniaturze. Odsłona kolejnej miniatury w ramach kampanii – modelu Opery Wrocławskiej odbyła się w południe po konferencji prasowej zorganizowanej przez naszą agencja.

Konferencję rozpoczęła krótka rozmowa z gospodarzami –Piotrem Wodzyńskim, prezesem ING Real Estate Development, Ewą Michnik, dyrektor Opery Wrocławskiej i reprezentantami Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych: Piotrem Dąbrowskim i Jerzym Ogonowskim. Ważnym punktem konferencji była prezentacja kampanii przez Izabelę Strączek – przedstawicielkę naszej agencji i opiekunkę projektu. Dzięki uprzejmości Opery Wrocławskiej konferencję zorganizowaliśmy we foyer opery. Na konferencji nie zabrakło przedstawicieli lokalnych mediów.


„Zobaczyć przez dotyk – Wrocław w miniaturze” to wyjątkowy projekt kampanii społecznej, realizowanej przez Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych z partnerami: ING Real Estate Development – deweloperem wrocławskiego apartamentowca THESPIAN oraz Miastem Wrocław. Pierwsza część kampanii przeprowadzona została przez Sejmik w latach 2008/2009 we współpracy z Miastem Wrocław i dotyczyła opracowania oraz ekspozycji odlanych z brązu w skali 1:100 miniatur Ratusza i Katedry św. Jana Chrzciciela. Kampania  kierowana jest do szerokiego grona odbiorców, ale przede wszystkim do osób niewidomych i niedowidzących. Tylko na terenie Dolnego Śląska żyje około 400 tys. osób niepełnosprawnych, z których ok. 4 tysiące to  osoby niewidome i niedowidzące.

Celem kampanii jest zmniejszanie barier wynikających z niepełnosprawności. Ważne jest również zaprezentowanie skarbów wrocławskiej architektury i dóbr kultury narodowej osobom niewidomym i niedowidzącym: umożliwiają to miniatury zabytków oraz ciekawych architektonicznie budowli, uzupełnione opisami w alfabecie Braille’a. Miniatury są wykonywane z brązu i umieszczane na postumencie, tak aby równocześnie udostępnić je dzieciom i osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Wraz z odsłonięciem miniatury ruszyła dedykowana projektowi strona internetowa www.dotknijwroclawia.pl Takiej witryny nie posiada jeszcze żadne miasto w Polsce!

« wróć do listy aktaulności