Aktualności

LAS dla NAS – podsumowanie ekologicznej akcji na Śląsku

3.6.2009

145 ton makulatury – taką ilość w ciągu kilku miesięcy uzbierały dzieci z niemal setki śląskich placówek oświatowych. Teraz najmłodszych ekologów czeka niespodzianka - te, które najbardziej zaangażowały się w akcję, zostaną nagrodzone. Uroczyste ogłoszenie listy wyróżnionych nastąpi w sobotę 6 czerwca podczas Pikniku Ekologicznego w Siemianowicach Śląskich. Akcja zainicjowana przez spółki z grupy Veolia Usługi dla Środowiska jest częścią ekologicznego projektu LAS dla NAS.
Placówki najbardziej zaangażowane w zbiórkę zostaną nagrodzone. Dla najlepszej Veolia Usługi dla Środowiska wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach ufundowała zaplanowaną na 10 czerwca wycieczkę autokarową do ośrodka Izby Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Siewierz, dla kolejnych dziesięciu – bony na drzewa od Nadleśnictwa Katowice. Uroczyste zakończenie akcji będzie też okazją do ogłoszenia kolejnej, przyszłorocznej edycji zbiórki.
Ogólnopolski projekt LAS dla NAS postanowiły wesprzeć patronatami: Urząd Miasta Siemianowice Śląskie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Redakcja Ekopartnera. Więcej informacji: www.lasdlanas.pl.   
« wróć do listy aktaulności