Aktualności

Lato w RENOMIE – konferencja prasowa

2.8.2010

Projekt artystyczny "Floodwall", kursy salsy i darmowe seanse filmowe na dachu – na początku lipca zaprosiliśmy dziennikarzy na konferencję prasową, omawiającą wakacyjne projekty naszego klienta, domu handlowego RENOMA.

Wakacje to znakomity czas, by zaprosić mieszkańców miasta do wspólnych działań. Taki cel miał projekt "Floodwall: historie zebrane", wymyślony i zrealizowany przez amerykańską artystkę. Jana Napoli, po przejściu huraganu w Nowym Orleanie, zebrała w swoim rodzinnym mieście kilkaset szuflad, porozrzucanych po ulicach i stworzyła z nich instalację o nazwie FLOODWALL, będącą swoistym pomnikiem  ofiar tej  katastrofy.
 
Na lipcowej konferencji prasowej wspólnie z artystką zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w niezwykłym performance we wrocławskim domu handlowym RENOMA. Prosiliśmy o przyniesienie swoich szuflad, z których powstała instalacja upamiętniająca historię wrocławskiej powodzi.

Zaprosiliśmy również do kina letniego RENOMY, działającego na dachu obiektu, gdzie przez wszystkie wakacyjne weekendy za darmo wyświetlane są hity kina światowego. A miłośnikom kubańskich rytmów zaanonsowaliśmy sierpniową darmową szkołę salsy, która działać będzie w każdy sierpniowy poniedziałek.

Jana Napoli w Renomie

Na zdjęciu: Jana Napoli na konferencji w Renomie

« wróć do listy aktaulności