Aktualności

Lecimy w kosmos

7.2.2013

Zdjęcie przedstawiające część zespołu PR time znajdzie się wśród tysięcy fotografii, które polecą na orbitę okołoziemską na pokładzie polskiego satelity „Heweliusz”.

Ostatniego dnia stycznia 2013 roku zakończyła się pierwsza część akcji „Wyślij zdjęcie w kosmos”, prowadzonej przez Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Spółdzielnię Fajna Sztuka.  Wszyscy chętni mogli przesłać do organizatorów swoje fotografie, zdjęcia najbliższych osób czy ważnych przedmiotów – to, co chcieliby zachować po sobie i co stanie się ich cząstką w kosmosie. Wśród zdjęć, które zostaną nagrane na kartę pamięci i wysłane na pokładzie polskiego satelity „Heweliusz”, znalazła się również fotografia przedstawiająca część zespołu agencji PR time.

Ideą akcji „Wyślij zdjęcie w kosmos” jest promowanie wydarzenia, jakim jest wyniesienie na orbitę dwóch pierwszych satelitów skonstruowanych w pełni przez polskich naukowców – są to „LEM” oraz „Heweliusz”. Będą one robiły zdjęcia nieba w celu badania pomiaru jasności najjaśniejszych gwiazd Drogi Mlecznej. Zdjęcie, które trafi na kartę pamięci
« wróć do listy aktaulności