Aktualności

Na ekologicznej ścieżce w Balinie

24.5.2011

23 maja Balin zmienił się w centrum edukacji ekologicznej. W Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi spotkali się uczniowie szkół – laureaci konkursu „Balin – zainstaluj się na ścieżce ekologicznej”, przedstawiciele lokalnego samorządu oraz organizacji skupionych wokół gospodarki odpadami w regionie. Za zaproszenie mediów na wydarzenie odpowiedzialna nasza agencja.

Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Balinie rzadko bywa w centrum uwagi tak wielu różnych osób, środowisk i mediów. Spotkanie było okazją do wręczenia nagród w konkursie, a także otwarcia długo wyczekiwanej instalacji edukacyjnej – ścieżki edukacji ekologicznej, dzięki której dzieci oraz młodzież z regionu mogą poznać zasady funkcjonowania składowiska odpadów oraz procesów związanych z gospodarką odpadami.

Jednym z głównych wydarzeń tego dnia było rozstrzygnięcie konkursu „Balin – zainstaluj się na ścieżce ekologicznej”, w którym uczniowie szkół w gmin Chrzanów, Libiąż, Trzebinia i Jaworzno w ramach zadań konkursowych wykonali z odpadów przeznaczonych do recyklingu instalacje, nawiązujące do problemów zwiększającej się ilości wytwarzanych odpadów, degradacji środowiska, a także sposobów zapobiegania tym zjawiskom.
Reklacja z wydarzenia ukazała się CTv Jaworzno.

 

« wróć do listy aktaulności