Aktualności

Nowe oblicze starej Renomy

12.6.2008

Prace inwestycyjne mają przywrócić historycznemu obiektowi świetność z czasów jego otwarcia, nadając jednocześnie właściwą rangę na miarę jego dziedzictwa i współczesnych wysokich standardów nowoczesnej galerii handlowej. 11 czerwca zaprosiliśmy dziennikarzy ogólnopolskich i lokalnych mediów na konferencję prasową i spacer po terenie inwestycji .
Spotkanie, rozpoczęte śniadaniem prasowym w klimatycznej „Mleczarni”, znajdującej się w historycznej, żydowskiej części Wrocławia (przy ul. Włodkowica), było okazją do przybliżenia historii zabytkowego budynku i trwającej inwestycji. Obejmuje ona rozbudowę Renomy o nową część oraz renowację zabytkowego budynku z zachowaniem historycznego wyglądu, a także nową aranżację powierzchni handlowych wewnątrz obu części połączonych w nową całość.
Goście, zaproszeni na obchód po budowie, mieli okazję wejść do środka starej Renomy (gdzie m.in. powstaje obecnie trakt pasażu nowej aranżacji - pod świetlikami), przejść do nowej części (i zobaczyć powstające już powierzchnie sklepowe oraz ślimak wjazdu do parkingu), wejść na górne kondygnacje, spojrzeć z III piętra na planowane restauracje na Podwalu, a także obejrzeć oryginalną elewację wkomponowaną w nową przeszkloną część restauracyjną. Kulminacyjnym elementem spaceru była wizyta na dachu starej części – skąd najlepiej widać rozmach inwestycji.
Obiekt po rozbudowie uzyska dwukrotnie większą powierzchnię całkowitą - niemal 100 tys. mkw. Galeria handlowa na 5 kondygnacjach pomieści ok. 120 sklepów markowych i butików na powierzchni 31 tys. mkw. Trzy górne piętra zabytkowej części to ponad 10 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni biurowych, przeznaczonych dla centrum finansowo-księgowego firmy Hewlett-Packard, które mieści się w Renomie już od kwietnia 2005 r. Otwarcie planowane jest na wiosnę 2009 roku.  Inwestycja ma kosztować ponad 100 mln euro.
« wróć do listy aktaulności