Aktualności

PR time literacko

12.2.2010

Dużo śmiechu i wspomnień. Tak pokrótce można streścić spotkanie autorskie z Beatą Tadlą, które odbyło się w poniedziałek, 08 lutego we wrocławskiej „Literatce”. Dziennikarka promowała swoją debiutancką książkę pt.: „Pokolenie ’89 czyli dzieci PRL-u w wolnej Polsce”. Organizatorami spotkania byli PR time i kawiarnia „Literatka”. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Górna- Drzewosz, dziennikarka Polskiego Radia Wrocław i Radia RAM.

Spotkanie zgromadziło szerokie grono sympatyków literatury. Beata Tadla opowiadała m.in. o tym, jak powstawała książka, skąd wziął się pomysł na spisanie wspomnień o czasach PRL-u oraz jak wyglądały jej spotkania z rozmówcami.

Wydarzenie nie miało charakteru ściśle literackiego. Zarówno autorka jak i słuchacze chętnie dzielili się swoimi refleksjami z czasów PRL-u. Tym zaś, którzy nie znali pojęć takich jak syfon czy saturator, „świadkowie jutrzenki”  chętnie tłumaczyli ich znaczenie, dodając przy tym jakąś zabawną anegdotę.

Wszyscy zgromadzeni na spotkaniu trzydziesto- i czterdziestolatkowie jednogłośnie przyznali, że dzięki wychowywaniu się w czasach  PRL-u, są pokoleniem wyjątkowym.
« wróć do listy aktaulności