Aktualności

PR time wsparło akcję zbiórki elektroodpadów

21.9.2009

W sobotę 19 września, przed marketem REAL w Lubinie odbyła się zbiórka zepsutego sprzętu AGD/RTV. Zebrano ponad 11 ton elektrośmieci. Akcję zbiórki zorganizowała firma KGHM Ecoren, która od lat jest znana z  działań proekologicznych. Aktualnie jest organizatorem akcji społecznej "Energicznie chroń środowisko".

Zgodnie z polskim prawem wysłużony sprzęt RTV/AGD nie może już być wyrzucany do śmietników, tylko przekazywany do odpowiednich punktów zbiórki.

Co można było oddać? Wysłużone urządzenia AGD, takie jak np.: odkurzacze, tostery, żelazka, miksery, młynki do kawy, suszarki do włosów, golarki, zegary elektryczne i elektroniczne, frytkownice, sprzęt audiowizualny, oświetleniowy oraz narzędzia, m.in.: odbiorniki radiowe i telewizyjne, magnetowidy, konsole do gier, odtwarzacze DVD, discmany, lampy, wiertarki, piły elektryczne etc.

Elektroodpady poddane recyklingowi – przyczynią się do znacznych oszczędności. Przewody i płytki miedziane, rzadkie metale, tworzywa sztuczne, szkło, związki chemiczne znajdujące się w bateriach to cenne elementy i surowce, które czeka drugie życie w nowych urządzeniach.

Każdy, kto przyniósł zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne pod market REAL przy ulicy Jana Pawła II w Lubinie, otrzymał sadzonkę wrzosów lub ekologiczną, płócienną torbę na zakupy. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

« wróć do listy aktaulności