Aktualności

Św. Elżbieta w miniaturze

31.3.2011

Od 31 marca na placu przed świątynią oglądać można miniaturę kościoła garnizonowego św. Elżbiety we Wrocławiu. To kolejny model cennego architektonicznego budynku, który powstał dzięki udziałowi naszego klienta, firmy ING Real Estate Development, w kampanii społecznej „Zobaczyć przez dotyk – Wrocław w miniaturze”.

Celem kampanii jest umożliwienie osobom niewidomym i niedowidzącym poznawania przez dotyk skarbów architektury i najciekawszych obiektów znajdujących się w miejskiej przestrzeni. Służą temu wykonane w brązie miniatury w skali 1:100, oddające wiernie detale i szczegóły budowli.

Miniatura kościoła garnizonowego jest drugim modelem powstałym w ramach współpracy ING Real Estate Development z Wrocławskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych. W uroczystości jej odsłonięcia uczestniczyli Piotr Wodzyński, prezes ING Real Estate Development, Bogumił Maszewski, prezes WSON, a także ks. mjr Władysław Jasica z parafii wojskowo-cywilnej kościoła garnizonowego p.w. św. Elżbiety. Nie zabrakło przedstawicieli władz miejskich, osób niewidomych, przewodników miejskich oraz dziennikarzy.

Nasza agencja – podobnie jak przy odsłonięciu miniatury Opery Wrocławskiej – odpowiedzialna była za zorganizowanie uroczystości oraz obsługę medialną imprezy. Informacje o modelu z brązu pojawiły się m.in. w Telewizji Dolnośląskiej, serwisie informacyjnym Polskiego Radia Wrocław i Radia RAM, portalach Kreatywny Wrocław i Gazety Wyborczej Wrocław, a także na Onecie, WP oraz Interii.
 

« wróć do listy aktaulności