Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

12.12.2014

Zespołowa diagnoza sprawdza się w onkologii

Dziewięć zespołów wielodyscyplinarnych zajmuje się planowaniem leczenia onkologicznego w Szpitalu Specjalistycznym im Rydygiera w Krakowie. Ten system pracy wdrożony został na początku 2014 roku. Tymczasem pakiet zmian przygotowanych przez Ministerstwo Zdrowia przewiduje wdrożenie systemu konsyliów medycznych w całej Polsce.
czytaj więcej...

4.12.2014

Barbórkowe lekcje górniczych tradycji

Kolejny raz Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa aktywnie angażuje się w przybliżanie najmłodszym mieszkańcom Zagłębia Miedziowego tradycji górniczych oraz historii powstania tego regionu. W tym roku w ramach Drzwi Otwartych uczniowie będą mogli wziąć udział w specjalnych zajęciach – zarówno w siedzibie firmy, jak i w szkołach, które odwiedzą pracownicy spółki.
czytaj więcej...

14.11.2014

PeBeKa inauguruje obchody górniczego święta

Dziewiętnaście państwowych medali, dwadzieścia pięć szpad górniczych, dwa honorowe stopnie generalskie, ponad sto osób wyróżnionych odznaczeniami czy obchodzących jubileusz pracy - podczas uroczystej Akademii Barbórkowej PeBeKa w Centrum Kultury Muza w Lubinie nagrodzono pracowników, którzy szczególnie zasłużyli się dla górnictwa oraz firmy.
czytaj więcej...

23.10.2014

Silver Tower Center otwiera swe podwoje

Elegancki hotel z baśniowym wystrojem, przestronne biura z widokiem na centrum Wrocławia i część handlowa na parterze – od dziś Silver Tower Center oficjalnie rozpoczyna swoją działalność. Wśród największych najemców biurowych jest polski oddział Luxoft, międzynarodowej firmy z branży IT.

czytaj więcej...

16.10.2014

Wiedza dla zdrowia - nowotwory piersi

Rak piersi nadal diagnozowany jest za późno – połowa przypadków w zaawansowanym III i IV stadium rozwoju. Z tego powodu wyleczalność nowotworów piersi jest w Polsce niższa niż w wielu innych krajach europejskich. Wiedza może uratować życie - 15 października to Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

czytaj więcej...

8.9.2014

Certyfikat ISO dla Centrum Radioterapii Amethyst

Centrum Radioterapii Amethyst osiem miesięcy po rozpoczęciu działalności uzyskało Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO, potwierdzający spełnianie wysokich wymagań oraz gwarantujący pacjentom najwyższą jakość świadczonych usług.

czytaj więcej...

27.8.2014

Wrocławski dealer Mercedes-Benz podbija centrum

Najlepsza duża grupa dealerska w Polsce będzie jeszcze większa. Umowa między spółkami Mirosław Wróbel z Wrocławia a Stanmot Częstochowa podpisana. Wrocławski dealer rozpocznie działalność w Poczesnej k. Częstochowy w październiku br.
czytaj więcej...

22.8.2014

Konsorcjum Strabag, TKT, Eelektromontaż Rzeszów rozbuduje Park Handlowy Bielany

Konsorcjum firm STRABAG, TKT engineering i Elektromontaż Rzeszów generalnym wykonawcą rozbudowy i modernizacji Parku Handlowego Bielany. Inter IKEA Centre Group Poland, właściciel i zarządca obiektu, podpisał oficjalnie umowę na realizację prac, obejmujących również odświeżenie dotychczasowej galerii handlowej i połączenie jej z nową częścią.

czytaj więcej...

20.8.2014

Wakacyjny piknik naukowy w Parku Handlowym Bielany

Jak powstaje animacja, czy można samemu zbudować koło optyczne? Jak zrobić aromatyczne sole do kąpieli i czy prąd jest nam potrzebny, aby się komunikować? Park Handlowy Bielany zaprasza na dwutygodniowy piknik naukowy połączony z darmowymi weekendowymi warsztatami dla całych rodzin.
czytaj więcej...

30.7.2014

Szyby powstają zgodnie z planem

Głębienie szybu GG-1 w Kwielicach przebiega według harmonogramu – po ponad pół roku drążenia metodą mechaniczną na koniec lipca szyb osiągnął głębokość 250 metrów. Intensywne prace trwają również przy szybie wentylacyjnym SW-4, którym każdego dnia wydobywa się 240 metrów sześciennych urobku.

czytaj więcej...