Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

22.3.2011

Konsorcjum PeBeKa-Bilfinger-ZUE podpisało kontrakt w Poznaniu

Wczoraj w Poznaniu konsorcjum firm budowlanych, w skład którego wchodzi Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A., podpisało umowę na budowę nowej linii tramwajowej os. Lecha - Franowo w stolicy Wielkopolski. Wartość kontraktu to 224,98 mln zł.

czytaj więcej...

4.3.2011

Docenieni za wyrównywanie szans

ING Real Estate Development wyróżnione w raporcie „Odpowiedzialny biznes 2010”.

Druga odsłona kampanii społecznej „Zobaczyć przez dotyk – Wrocław w miniaturze” została pozytywnie oceniona przez stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i zakwalifikowana do 9. edycji raportu „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki 2010”. Partnerem akcji jest ING Real Estate Development.

czytaj więcej...

16.2.2011

PeBeKa zbuduje tunel w Poznaniu

Konsorcjum firm budowlanych, w skład którego wchodzi Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A., wygrało przetarg na budowę nowej linii tramwajowej w Poznaniu. Wielkopolski projekt jest częścią nowopowstającej infrastruktury na Euro 2012.

czytaj więcej...

1.2.2011

Szyb SW-4 ma już ponad 800 metrów

807,1 m głębokości w obudowie tubingowej i betonowej oraz około 811 m w wyłomie – na taki poziom w styczniu w szybie SW-4 zeszli pracownicy PeBeKa. Jak dotąd, prace poza strefą mrożeniową przebiegają bez większych komplikacji.

czytaj więcej...

25.11.2010

Ekologiczny i ekonomiczny sposób na inwestycje

Czy można budować autostrady, drogi i budynki oszczędniej i w wysokim standardzie, chroniąc przy okazji kurczące się zasoby surowców naturalnych? Okazuje się, że tak – wystarczy tylko zmienić podejście do ubocznych produktów spalania i dostrzec, że stanowią doskonały i przy tym bezpieczny materiał dla przemysłu budowlanego czy drogownictwa.

czytaj więcej...

22.11.2010

PeBeKa Perłą Polskiej Gospodarki

19 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono statuetki „Perła Polskiej Gospodarki”. Po raz pierwszy w tym prestiżowym zestawieniu znalazło się lubińskie Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A.  Tym samym spółka pokonała wielu większych konkurentów z branży budowlanej.

czytaj więcej...

15.11.2010

Zalety ubocznych produktów spalania jako materiałów alternatywnych

Są tańsze od naturalnych, a dzięki swoim właściwościom chemicznym i fizycznym doskonale nadają się jako materiał drogowy, do uzdatniania i stabilizacji gruntu, a także w budownictwie. To właśnie ekonomiczne oraz ekologiczne zalety stosowania m.in. kruszyw alternatywnych z punktu widzenia zarówno inwestorów, jak i społeczności lokalnych będą tematem specjalnej konferencji we Wrocławiu.

czytaj więcej...

15.11.2010

ING Real Estate Development z PR time dla niedowidzących

Jesienią br. Agencja PR time podpisała z ING Real Estate Developement umowę na przygotowanie i realizację we Wrocławiu kampanii z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Kampania będzie skierowana do osób niedowidzących i niewidomych.

czytaj więcej...

2.11.2010

Zauważcie nas i pomóżcie

Kto nas będzie szanował, jeśli my sami nie będziemy się szanować – stwierdza bohater najnowszego filmu „Mój Manhatan” nakręconego przez Zespół Filmowy Cinema Albert Production. Paradokument opowiada o zeszłorocznej zimie, gdy w podwrocławskim schronisku dla bezdomnych liczba osób nocujących dwukrotnie przekraczała liczbę miejsc. Co wieczór bezdomni budowali piętrowe konstrukcje z łóżek, nazywali to swoim Manhattanem. Film będzie można zobaczyć w sobotę 6 listopada w Kinie Warszawa (obecnie w budynku NOT), o godz. 19.00. Cena biletów 6 zł.

czytaj więcej...

7.10.2010

Coaching na fali

Dziesięciu wspaniałych, niecodzienne, trudne warunki i warsztat coachingowy. Został zrealizowany projekt jakiego jeszcze nie było - osoby niepełnosprawne wzięły udział w pięciodniowym rejsie po mazurskich jeziorach w poszukiwaniu wewnętrznej siły. Pomysłodawcą i partnerem merytorycznym projektu była firma Ciepliński-Coaching, a organizatorem Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

 

czytaj więcej...