Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

22.11.2010

PeBeKa Perłą Polskiej Gospodarki

19 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono statuetki „Perła Polskiej Gospodarki”. Po raz pierwszy w tym prestiżowym zestawieniu znalazło się lubińskie Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A.  Tym samym spółka pokonała wielu większych konkurentów z branży budowlanej.

czytaj więcej...

15.11.2010

Zalety ubocznych produktów spalania jako materiałów alternatywnych

Są tańsze od naturalnych, a dzięki swoim właściwościom chemicznym i fizycznym doskonale nadają się jako materiał drogowy, do uzdatniania i stabilizacji gruntu, a także w budownictwie. To właśnie ekonomiczne oraz ekologiczne zalety stosowania m.in. kruszyw alternatywnych z punktu widzenia zarówno inwestorów, jak i społeczności lokalnych będą tematem specjalnej konferencji we Wrocławiu.

czytaj więcej...

15.11.2010

ING Real Estate Development z PR time dla niedowidzących

Jesienią br. Agencja PR time podpisała z ING Real Estate Developement umowę na przygotowanie i realizację we Wrocławiu kampanii z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Kampania będzie skierowana do osób niedowidzących i niewidomych.

czytaj więcej...

2.11.2010

Zauważcie nas i pomóżcie

Kto nas będzie szanował, jeśli my sami nie będziemy się szanować – stwierdza bohater najnowszego filmu „Mój Manhatan” nakręconego przez Zespół Filmowy Cinema Albert Production. Paradokument opowiada o zeszłorocznej zimie, gdy w podwrocławskim schronisku dla bezdomnych liczba osób nocujących dwukrotnie przekraczała liczbę miejsc. Co wieczór bezdomni budowali piętrowe konstrukcje z łóżek, nazywali to swoim Manhattanem. Film będzie można zobaczyć w sobotę 6 listopada w Kinie Warszawa (obecnie w budynku NOT), o godz. 19.00. Cena biletów 6 zł.

czytaj więcej...

7.10.2010

Coaching na fali

Dziesięciu wspaniałych, niecodzienne, trudne warunki i warsztat coachingowy. Został zrealizowany projekt jakiego jeszcze nie było - osoby niepełnosprawne wzięły udział w pięciodniowym rejsie po mazurskich jeziorach w poszukiwaniu wewnętrznej siły. Pomysłodawcą i partnerem merytorycznym projektu była firma Ciepliński-Coaching, a organizatorem Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

 

czytaj więcej...

13.9.2010

Rejs po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich dla osób niepełnosprawnych

Takiego projektu jeszcze w Polsce nie było. 10 osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, w tym m.in. osoba poruszająca się na wózku, osoba niedowidząca, osoby poruszające się o kulach, wyruszy w pięciodniowy rejs po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Uczestnicy zmierzą się z własnymi ograniczeniami i odbędą prawdziwą wyprawę w głąb siebie...

czytaj więcej...

17.8.2010

„Sahara” w letnim kinie RENOMY

Już 21 sierpnia zobaczymy hitowy film z 2005 roku w reżyserii Brecka Eisnera z gwiazdorską obsadą – główne role zagrali Matthew McConaughey oraz piękna Penélope Cruz.

czytaj więcej...

16.8.2010

PeBeKa rekrutuje fachowców

Nowy regulamin naboru pracowników obowiązuje w PeBeKa od sierpnia br. Firma stawia na wykształcenie kierunkowe, zarówno na absolwentów politechnik i Akademii Górniczo - Hutniczej, średnich szkół technicznych, jak i szkół zawodowych. Regulamin szczegółowo precyzuje wymagania wobec kandydatów na poszczególne stanowiska oraz sposób prowadzenia rekrutacji.

czytaj więcej...

24.6.2010

PeBeKa wraca do Wieliczki

Po rocznej przerwie Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. wraca do prac w zabytkowej Kopalni Soli „Wieliczka”. Tym razem pracownicy PeBeKi zajmą się przebudową podszybi oraz zbrojeniem szybu Regis, który jest najstarszym istniejącym szybem górniczym w Polsce.

czytaj więcej...

17.5.2010

Msza żałobna w intencji Mirosława Wróbla

W środę 19 maja odbędzie się msza św. żałobna w intencji zmarłego Mirosława Wróbla. Jest zaplanowana jako oficjalne pożegnanie tragicznie zmarłego prezesa i właściciela firmy, będącej jednym z największych autoryzowanych dealerów Mercedes-Benz w Polsce. Mszę będzie celebrował Ksiądz Henryk Kardynał Gulbinowicz. Jej rozpoczęcie wyznaczono na godzinę 12.00  w katedrze pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu, przy placu Katedralnym 18.


czytaj więcej...