Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

3.7.2009

Najdłuższy zagraniczny kontrakt PeBeKi zakończony

W ostatnich dniach czerwca 2009 PeBeKa zakończyła realizację pięcioletniego - najdłuższego w swojej historii zagranicznego kontraktu.

czytaj więcej...

25.5.2009

Nominacja do TYTANA dla PeBeKi

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa SA otrzymało nominację do prestiżowej nagrody TYTANY 2009, przyznawanej przez redakcję magazynu „Geoinżynieria drogi mosty tunele”. Niezależne jury nominowało lubińską spółkę w kategorii „Budownictwo mostowe” za prace wykonane w obrębie Ronda Mogilskiego w Krakowie: budowę mostów i pieszych przejść podziemnych.

czytaj więcej...

25.5.2009

PeBeKa restrukturyzuje wynagrodzenia

Podpisaniem porozumienia w zakresie restrukturyzacji wynagrodzeń zakończyło się w piątek 22 maja spotkanie zarządu spółki PeBeKa z przedstawicielami czterech organizacji związkowych działających w firmie. Przyjęte ustalenia obowiązują od 1 maja br.

czytaj więcej...

16.4.2009

Złote Wiertło dla PeBeKi

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. z Lubina otrzymało dziś prestiżowe „Złote Wiertło”, drugą nagrodę w kategorii budownictwo użyteczności publicznej, za wybudowanie stacji A-23 Młociny, ostatniego przystanku I linii warszawskiego metra. Konkurs zorganizowała już po raz trzynasty firma Bosch-Elektronarzędzia.  Wzięło w nim udział 60 firm z całego kraju.

czytaj więcej...

10.3.2009

Stadion czeka na piłkarzy i kibiców

Nowowybudowany stadion Zagłębia Lubin jest przygotowany na mecz inauguracyjny, który odbędzie się 14 marca. Starostwo Powiatowe w Lubinie wydało właśnie pozwolenie na użytkowanie, a kontrolujące obiekt służby nie mają żadnych uwag co do bezpieczeństwa i jakości wykonanych robót. Na trybuny i płytę boiska wkroczyła ekipa porządkowa.

czytaj więcej...

13.2.2009

PeBeKa S.A. w gronie firm wspierających lubińskie hospicjum

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. od wielu lat wspomaga lubińskie hospicjum, którym opiekuje się Stowarzyszenie „Palium”. W styczniu, podczas uroczystego koncertu podsumowującego ogólnopolską kampanię „Hospicjum to też życie”, w której lubińska placówka brała udział, PeBeKa otrzymała dyplom a wraz z nim zaszczytny tytuł „Firma wspierająca kampanię hospicyjną”.

czytaj więcej...

23.12.2008

Podwyższenie kapitału zakładowego spółki

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. w dniu dzisiejszym uchwałą Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia uzyskało podwyższenie kapitału zakładowego o 15 mln złotych. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznych maszyn górniczych.

czytaj więcej...

12.12.2008

Sieć Starwood Hotels & Resorts planuje dalszy rozwój obiektów w Polsce

Sieć Starwood Hotels & Resorts podjęła aktywną, strategię rozwoju, która ma na celu dalsze udoskonalanie oferty swoich hoteli w Polsce oraz powstawanie nowych hoteli sieci w kluczowych polskich miejscowościach biznesowych i turystycznych. Działania te są kontynuacją globalnej ekspansji firmy, która do 2013 r. planuje zarządzać 1500 hotelami na świecie. Wśród rozpatrywanych lokalizacji w Polsce znajdują się: Wrocław, Łódź, Katowice, Zakopane, Gdańsk, Szczecin  i Mikołajki.

czytaj więcej...

19.11.2008

"Zarządzanie sobą" - sposób na sukces

Zwykle wiemy znacznie więcej o swoim telefonie niż o własnych mechanizmach myślenia, działania i odczuwania. „Zarządzanie sobą” Renaty Gut, Marii Piegowskiej i Barbary Wójcik może stać się dla czytelników pierwszym, fascynującym i odkrywczym krokiem na drodze do poznania siebie i spojrzenia na świat przez te indywidualne, niepowtarzalne filtry.

czytaj więcej...

21.10.2008

Robert Schneyder w zarządzie ACP PHARMA

Robert Schneyder został mianowany członkiem zarządu spółki ACP PHARMA SA, należącej do grona największych firm świadczących usługi z zakresu dystrybucji i logistyki w branży farmaceutycznej. Pan Schneyder będzie pełnił równocześnie funkcję Dyrektora Finansowego dla Grupy Kapitałowej ACP Pharma i będzie odpowiedzialny za obszary finansów i informatyki.

Pan Robert Schneyder ma szerokie doświadczenie menedżerskie, zdobyte m.in. w sektorze FMCG (zarówno produkcja jak i dystrybucja). Przez 4 lata był zatrudniony jako Menedżer ds. Audytu w międzynarodowej firmie audytorskiej i konsultingowej - Coopers & Lybrand. Przez następne 10 lat pracował na różnych stanowiskach menedżerskich w dziale finansowym Grupy Żywiec, zarówno w Polsce jak i w Holandii. Ostatnio pełnił funkcję CFO i Członka Zarządu firmy McLane Polska.

Pan Robert Schneyder mieszka i pracuje w Polsce od 1993 roku. Jest żonaty i ma dwoje dzieci. Robert Schneyder dołączył do zarządu ACP PHARMA 20 października 2008 r.

 

ACP PHARMA jest spółką świadczącą usługi z zakresu dystrybucji produktów leczniczych i medycznych na rzecz aptek, hurtowni i szpitali, jak również usługi logistyczne na rzecz producentów z branży farmaceutycznej. Firma - wraz ze spółkami zależnymi – poprzez sieć 10 oddziałów w całej Polsce współpracuje z około 3000 aptek oraz ponad 120 producentami, dostarczając ich produkty do 150 hurtowni farmaceutycznych i kilkuset szpitali. Ponadto ACP PHARMA oferuje swoim kontrahentom program marketingowy „Z nami zdrowiej” i szereg innych usług dodatkowych, m.in. pożyczki i pakiety ubezpieczeń dla aptek oraz indywidualną obsługę marketingową. W wyniku połączenia ze spółką ORFE w kwietniu 2007 roku ACP PHARMA umocniła swoją pozycję – obecnie jej udział w rynku wynosi około 8 %. Głównym akcjonariuszem spółki jest międzynarodowy koncern OPG Groep N.V.

Grupa OPG jest grupą firm handlowych zajmujących się dostarczaniem produktów farmaceutycznych i medycznych. OPG koncentruje swoją aktywność w trzech głównych obszarach: zarządzaniu aptekami i hurtowniami farmaceutycznymi (Pharmacy), dostarczaniu produktów i świadczeniu usług w zakresie domowej opieki medycznej (Direct), zaopatrywaniu szpitali i firm świadczących domową opiekę medyczną w środki farmaceutyczne i medyczne (Institutional). W swojej działalności OPG koncentruje się na ostatecznym konsumencie – pacjencie - dążąc do zapewnienia mu najbardziej optymalnego sposobu dostarczenia produktów. Grupa OPG jest liderem rynku farmaceutycznego w Holandii, prowadzi też działalność w Polsce, Niemczech, Belgii, Norwegii, Szwajcarii, na Węgrzech i w Stanach Zjednoczonych. Grupa została założona w 1899 roku, obecnie zatrudnia około 7 tysięcy pracowników. Akcje Grupy OPG notowane są na giełdzie papierów wartościowych w Amsterdamie od 1992 r.

czytaj więcej...