Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

5.1.2017

Wyższe standardy leczenia onkologicznego w Małopolsce

Ponad 5 tys. pacjentów, którzy zakończyli leczenie, 12 tys. udzielonych porad lekarskich w ośrodku i 19 tys. w przyszpitalnej poradni, stałe konsultacje psychonokologa i dietetyka – Centrum Radioterapii Amethyst podsumowuje trzylecie działalności.

czytaj więcej...

28.12.2016

Przełożenie ruchu na fragment przyszłej drogi S5

Już od 28 grudnia kierowcy mogą przejechać po krótkim fragmencie przyszłej drogi ekspresowej S5 Wrocław – Korzeńsko. Na 1,5-kilometrowym odcinku obwodnicy Trzebnicy, gdzie obecnie budowany jest jeden z dużych węzłów drogowych S5, ruch został bowiem przełożony na nową jezdnię.

czytaj więcej...

20.12.2016

Rusza kolejna odsłona konkursu „Miedź w Architekturze”

Już po raz 18. zgłaszać można projekty architektoniczne wykorzystujące miedź i jej stopy. Europejski konkurs „Miedź w Architekturze” jest szansą na zaprezentowanie prac przed międzynarodowym jury i publicznością, jak również na szeroką promocję. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2017 r.

czytaj więcej...

9.12.2016

Przybywa nawierzchni na trzecim zadaniu S5

Już blisko połowę masy bitumicznej przyszłej drogi ekspresowej S5 ułożono na odcinku od Marcinowa do węzła Wrocław Północ budowanym przez firmę Astaldi. Dzięki szybko postępującym pracom na rondzie Obrońców Grodna coraz łatwiej wyobrazić sobie kształt przyszłego największego wrocławskiego węzła drogowego i poszczególnych łącznic, dzięki którym S5 połączy się z Autostradową Obwodnicą Wrocławia.

czytaj więcej...

18.11.2016

Święto barbórki okazją do podsumowań

133 odznaczonych pracowników, członkowie zarządu PeBeKa i KGHM Polska Miedź, posłowie i senatorowie RP, przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych oraz emerytowani pracownicy PeBeKa wzięli udział w Akademii Barbórkowej, która odbyła się 18 listopada br. w Centrum Kultury Muza w Lubinie.

czytaj więcej...

18.11.2016

Pięciotysięczny pacjent zakończył leczenie w Centrum Radioterapii Amethyst

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie świętuje mały jubileusz – w połowie listopada swoje leczenie zakończył tu pięciotysięczny pacjent. Ośrodek blisko współpracujący ze Szpitalem Specjalistycznym im. L. Rydygiera ma już ugruntowaną pozycję wśród tego typu placówek w Małopolsce.

czytaj więcej...

16.11.2016

Ratowali ofiary wybuchu na wydziale produkcji

To mógł być wypadek albo celowe działanie – na hali Wydziału TP KGHM ZANAM w Legnicy doszło dziś do wybuchu jednej ze skrzyń i pożaru instalacji gazowej, rannych zostało pięć osób. Mógł, ale na szczęście były to tylko ćwiczenia ewakuacyjne.

czytaj więcej...

16.11.2016

Polsko-niemiecka współpraca na rzecz inteligentnych sieci elektroenergetycznych

Realizowany m.in. w Polsce projekt RIGRID - inteligentnych sieci elektroenergetycznych na obszarach wiejskich – został zaprezentowany podczas prestiżowych targów European Utility Week w Barcelonie. Jednym z partnerów projektu jest Europejski Instytut Miedzi z siedzibą we Wrocławiu.

czytaj więcej...

17.10.2016

Miedź - rozsądny wybór

Miedź czy aluminium? Dyskusja o tym, który z materiałów stosowanych w kablach czy instalacjach elektrycznych daje użytkownikowi więcej korzyści, trwa od dawna. Europejski Instytut Miedzi zebrał kluczowe dane i przedstawił je w postaci infografik – czytelnych informatorów.

czytaj więcej...

13.10.2016

Połączyć przeszłość z przyszłością

Uroczysta akademia jubileuszowa oraz konferencja naukowa „Innowacje  drogą do sukcesu” to najważniejsze wydarzenia obchodów 50-lecia działalności KGHM ZANAM. Wieloletnie doświadczenie firmy owocuje szerokim zakresem realizowanych zleceń i coraz szerszą ofertą produkcyjną.

czytaj więcej...