Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

18.11.2016

Pięciotysięczny pacjent zakończył leczenie w Centrum Radioterapii Amethyst

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie świętuje mały jubileusz – w połowie listopada swoje leczenie zakończył tu pięciotysięczny pacjent. Ośrodek blisko współpracujący ze Szpitalem Specjalistycznym im. L. Rydygiera ma już ugruntowaną pozycję wśród tego typu placówek w Małopolsce.

czytaj więcej...

16.11.2016

Ratowali ofiary wybuchu na wydziale produkcji

To mógł być wypadek albo celowe działanie – na hali Wydziału TP KGHM ZANAM w Legnicy doszło dziś do wybuchu jednej ze skrzyń i pożaru instalacji gazowej, rannych zostało pięć osób. Mógł, ale na szczęście były to tylko ćwiczenia ewakuacyjne.

czytaj więcej...

16.11.2016

Polsko-niemiecka współpraca na rzecz inteligentnych sieci elektroenergetycznych

Realizowany m.in. w Polsce projekt RIGRID - inteligentnych sieci elektroenergetycznych na obszarach wiejskich – został zaprezentowany podczas prestiżowych targów European Utility Week w Barcelonie. Jednym z partnerów projektu jest Europejski Instytut Miedzi z siedzibą we Wrocławiu.

czytaj więcej...

17.10.2016

Miedź - rozsądny wybór

Miedź czy aluminium? Dyskusja o tym, który z materiałów stosowanych w kablach czy instalacjach elektrycznych daje użytkownikowi więcej korzyści, trwa od dawna. Europejski Instytut Miedzi zebrał kluczowe dane i przedstawił je w postaci infografik – czytelnych informatorów.

czytaj więcej...

13.10.2016

Połączyć przeszłość z przyszłością

Uroczysta akademia jubileuszowa oraz konferencja naukowa „Innowacje  drogą do sukcesu” to najważniejsze wydarzenia obchodów 50-lecia działalności KGHM ZANAM. Wieloletnie doświadczenie firmy owocuje szerokim zakresem realizowanych zleceń i coraz szerszą ofertą produkcyjną.

czytaj więcej...

26.9.2016

Biała sobota onkologiczna

Profilaktyka i regularne badania to najlepszy sposób wczesnego wykrycia niepokojących zmian oraz skuteczniejszego leczenia nowotworów. Dlatego lekarze ze Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie i Centrum Radioterapii Amethyst zachęcają do udziału 1 października w białej sobocie onkologicznej, podczas której udzielać będą bezpłatnych konsultacji.

czytaj więcej...

21.9.2016

Najlepszy autobus miejski z poręczami z Cu+

Elektryczny Solaris Urbino wybrany najlepszym autobusem miejskim roku 2017. To pierwszy taki tytuł dla polskiego producenta. Atutem Solarisa - oprócz najnowszych rozwiązań technologicznych i komfortu jazdy - jest też zastosowanie poręczy ze specjalnego stopu miedzi o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych. W ten sposób do  walorów proekologicznych dochodzi również dbałość o pasażerów i ograniczanie rozprzestrzeniania się zakażeń.
czytaj więcej...

15.9.2016

Pierwsze zabiegi brachyterapii prostaty w Centrum Radioterapii Amethyst

W Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie wykonano dwa pierwsze zabiegi brachyterapii raka prostaty. To nowatorskie zastosowanie napromieniania pozwala chorym uniknąć operacji i daje im dużą szansę na wyleczenie.

czytaj więcej...

8.9.2016

Półmetek prac przekroczony

Mijają dwa lata od podpisania przez wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad kontraktu na wybudowanie trzeciego zadania drogi ekspresowej S5 Korzeńsko – Wrocław. Generalny wykonawca, firma Astaldi, zrealizował już ponad 60 proc. wszystkich zaplanowanych prac, w tym około 35 proc. warstw bitumicznych, a za kilkanaście tygodni zakończy się nasuwanie mostu na Widawie.

czytaj więcej...

22.8.2016

Zmiany w organizacji ruchu przy Trzebnicy

W związku z postępującymi pracami na budowie S5 i koniecznością wyburzenia dwóch starych wiaduktów drogowych od 26 sierpnia nastąpi zmiana organizacji ruchu w okolicy Trzebnicy. Zamknięty zostanie fragment drogi wojewódzkiej DW340, ale kierowcy jadący drogą krajową nr 5 oraz mieszkańcy Trzebnicy wciąż będą mogli korzystać z trzech dróg łączących miasto z popularną trasą.
czytaj więcej...