Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

26.9.2016

Biała sobota onkologiczna

Profilaktyka i regularne badania to najlepszy sposób wczesnego wykrycia niepokojących zmian oraz skuteczniejszego leczenia nowotworów. Dlatego lekarze ze Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie i Centrum Radioterapii Amethyst zachęcają do udziału 1 października w białej sobocie onkologicznej, podczas której udzielać będą bezpłatnych konsultacji.

czytaj więcej...

21.9.2016

Najlepszy autobus miejski z poręczami z Cu+

Elektryczny Solaris Urbino wybrany najlepszym autobusem miejskim roku 2017. To pierwszy taki tytuł dla polskiego producenta. Atutem Solarisa - oprócz najnowszych rozwiązań technologicznych i komfortu jazdy - jest też zastosowanie poręczy ze specjalnego stopu miedzi o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych. W ten sposób do  walorów proekologicznych dochodzi również dbałość o pasażerów i ograniczanie rozprzestrzeniania się zakażeń.
czytaj więcej...

15.9.2016

Pierwsze zabiegi brachyterapii prostaty w Centrum Radioterapii Amethyst

W Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie wykonano dwa pierwsze zabiegi brachyterapii raka prostaty. To nowatorskie zastosowanie napromieniania pozwala chorym uniknąć operacji i daje im dużą szansę na wyleczenie.

czytaj więcej...

8.9.2016

Półmetek prac przekroczony

Mijają dwa lata od podpisania przez wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad kontraktu na wybudowanie trzeciego zadania drogi ekspresowej S5 Korzeńsko – Wrocław. Generalny wykonawca, firma Astaldi, zrealizował już ponad 60 proc. wszystkich zaplanowanych prac, w tym około 35 proc. warstw bitumicznych, a za kilkanaście tygodni zakończy się nasuwanie mostu na Widawie.

czytaj więcej...

22.8.2016

Zmiany w organizacji ruchu przy Trzebnicy

W związku z postępującymi pracami na budowie S5 i koniecznością wyburzenia dwóch starych wiaduktów drogowych od 26 sierpnia nastąpi zmiana organizacji ruchu w okolicy Trzebnicy. Zamknięty zostanie fragment drogi wojewódzkiej DW340, ale kierowcy jadący drogą krajową nr 5 oraz mieszkańcy Trzebnicy wciąż będą mogli korzystać z trzech dróg łączących miasto z popularną trasą.
czytaj więcej...

12.8.2016

W hołdzie miedzianym matrycom

Wibrująca paleta barw, wzór przywodzący na myśl rowki płyty gramofonowej, a przede wszystkim sam materiał, czyli miedziana blacha poddawana obróbce z wykorzystaniem rzadkich technik metaloplastycznych – tak wygląda kolekcjonerska okładka albumu VERKE zespołu Miloopa.
czytaj więcej...

4.8.2016

Przebudowa kanalizacji przy ul. Żmigrodzkiej

Od piątkowego wieczoru 5 sierpnia do niedzieli 7 sierpnia w okolicach ronda Obrońców Grodna trwać będą prace przy przebudowie kanalizacji. Roboty związane są z przebudową węzła Wrocław Północ w ramach powstającej drogi ekspresowej S5.

czytaj więcej...

29.7.2016

Miedź Cu+ dla Przylądka Nadziei

Sprzęt medyczny z elementami wykonanymi z miedzi przeciwdrobnoustrojowej Cu+ wzbogacił właśnie wyposażenie wrocławskiego Przylądka Nadziei. Sprzęt przekazany przez Europejski Instytut Miedzi pozwoli jeszcze staranniej dbać o higienę i zapobiegać rozprzestrzenianiu się groźnych mikroorganizmów wśród personelu, a przede wszystkim pacjentów dziecięcego centrum onkologicznego.

czytaj więcej...

21.7.2016

Zadbajmy o chłodzenie

Zmiana klimatu i coraz częstsze fale dotkliwych upałów powodują, że istotną sprawą staje się troska o utrzymanie właściwej temperatury i komfortu przebywania w pomieszczeniach – zarówno domowych, jak i biurowych. Sposobów na to jest kilka.

czytaj więcej...

15.7.2016

Miedź na Świdnickiej – druga odsłona

„Miedź – materiał przyszłości” to tytuł wystawy plenerowej, którą do końca lipca można oglądać na ulicy Świdnickiej. Jest to kolejna ekspozycja organizowana przez Europejski Instytut Miedzi. Zeszłoroczna odsłona poświęcona architekturze i designowi cieszyła się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców Wrocławia, jak i turystów.

czytaj więcej...