Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

12.8.2016

W hołdzie miedzianym matrycom

Wibrująca paleta barw, wzór przywodzący na myśl rowki płyty gramofonowej, a przede wszystkim sam materiał, czyli miedziana blacha poddawana obróbce z wykorzystaniem rzadkich technik metaloplastycznych – tak wygląda kolekcjonerska okładka albumu VERKE zespołu Miloopa.
czytaj więcej...

4.8.2016

Przebudowa kanalizacji przy ul. Żmigrodzkiej

Od piątkowego wieczoru 5 sierpnia do niedzieli 7 sierpnia w okolicach ronda Obrońców Grodna trwać będą prace przy przebudowie kanalizacji. Roboty związane są z przebudową węzła Wrocław Północ w ramach powstającej drogi ekspresowej S5.

czytaj więcej...

29.7.2016

Miedź Cu+ dla Przylądka Nadziei

Sprzęt medyczny z elementami wykonanymi z miedzi przeciwdrobnoustrojowej Cu+ wzbogacił właśnie wyposażenie wrocławskiego Przylądka Nadziei. Sprzęt przekazany przez Europejski Instytut Miedzi pozwoli jeszcze staranniej dbać o higienę i zapobiegać rozprzestrzenianiu się groźnych mikroorganizmów wśród personelu, a przede wszystkim pacjentów dziecięcego centrum onkologicznego.

czytaj więcej...

21.7.2016

Zadbajmy o chłodzenie

Zmiana klimatu i coraz częstsze fale dotkliwych upałów powodują, że istotną sprawą staje się troska o utrzymanie właściwej temperatury i komfortu przebywania w pomieszczeniach – zarówno domowych, jak i biurowych. Sposobów na to jest kilka.

czytaj więcej...

15.7.2016

Miedź na Świdnickiej – druga odsłona

„Miedź – materiał przyszłości” to tytuł wystawy plenerowej, którą do końca lipca można oglądać na ulicy Świdnickiej. Jest to kolejna ekspozycja organizowana przez Europejski Instytut Miedzi. Zeszłoroczna odsłona poświęcona architekturze i designowi cieszyła się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców Wrocławia, jak i turystów.

czytaj więcej...

29.6.2016

W trosce o właściwe odżywianie pacjentów

Centrum Radioterapii Amethyst dofinansowuje ciepłe posiłki dla pacjentów spoza Krakowa przebywających podczas leczenia w hotelu. Jest to kolejny element dbania o pełnowartościową dietę osób poddawanych napromienianiu i zapobiegania groźnemu w skutkach niedożywieniu. 

czytaj więcej...

13.6.2016

Miedź dla zdrowia w transporcie publicznym

Najnowszej generacji elektryczny autobus Solaris Urbino 12 startuje w konkursie Bus Euro Test, którego celem jest wyłonienie najlepszego autobusu miejskiego dostępnego w Europie w roku 2017. Układ poręczy autobusu został wykonany ze specjalnego stopu miedzi o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych. Ich producent, firma Ster, dysponuje certyfikatem Cu+.

czytaj więcej...

13.6.2016

Budowa trasy S5 coraz bardziej zaawansowana

Potężny, 750-metrowy most nad Widawą nabiera wyraźnych kształtów – gotowa jest już część obiektu od strony Wrocławia, rozpocznie się też nasuwanie segmentów od północy. Poważną zmianę zauważyć można również na rondzie Obrońców Grodna, gdzie zakończono montaż deskowań pod ustrój nośny na jednym z wiaduktów w ramach powstającej łącznicy.
czytaj więcej...

2.6.2016

Piękne miedziane inspiracje

Wystawa „Materiał z gwiazd” rozpocznie się 2 czerwca we wrocławskim Domku Miedziorytnika. Ekspozycja zaprezentuje prace znanego polskiego projektanta Oskara Zięty. Wystawa odbywa się w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury, a jej współorganizatorem jest Europejski Instytut Miedzi.
czytaj więcej...

13.5.2016

Nowe metody terapii, więcej zaawansowanych zabiegów

Ponad 750 pacjentów poddano leczeniu przez pierwszy trymestr 2016 roku w Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie. Zdecydowaną większość stanowią najnowocześniejsze techniki napromieniania, dwukrotnie zwiększyła się liczba zabiegów brachyterapii w porównaniu do minionego roku, a pracownia brachyterapii sukcesywnie rozwija zakres leczenia.
czytaj więcej...