Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

29.6.2016

W trosce o właściwe odżywianie pacjentów

Centrum Radioterapii Amethyst dofinansowuje ciepłe posiłki dla pacjentów spoza Krakowa przebywających podczas leczenia w hotelu. Jest to kolejny element dbania o pełnowartościową dietę osób poddawanych napromienianiu i zapobiegania groźnemu w skutkach niedożywieniu. 

czytaj więcej...

13.6.2016

Miedź dla zdrowia w transporcie publicznym

Najnowszej generacji elektryczny autobus Solaris Urbino 12 startuje w konkursie Bus Euro Test, którego celem jest wyłonienie najlepszego autobusu miejskiego dostępnego w Europie w roku 2017. Układ poręczy autobusu został wykonany ze specjalnego stopu miedzi o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych. Ich producent, firma Ster, dysponuje certyfikatem Cu+.

czytaj więcej...

13.6.2016

Budowa trasy S5 coraz bardziej zaawansowana

Potężny, 750-metrowy most nad Widawą nabiera wyraźnych kształtów – gotowa jest już część obiektu od strony Wrocławia, rozpocznie się też nasuwanie segmentów od północy. Poważną zmianę zauważyć można również na rondzie Obrońców Grodna, gdzie zakończono montaż deskowań pod ustrój nośny na jednym z wiaduktów w ramach powstającej łącznicy.
czytaj więcej...

2.6.2016

Piękne miedziane inspiracje

Wystawa „Materiał z gwiazd” rozpocznie się 2 czerwca we wrocławskim Domku Miedziorytnika. Ekspozycja zaprezentuje prace znanego polskiego projektanta Oskara Zięty. Wystawa odbywa się w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury, a jej współorganizatorem jest Europejski Instytut Miedzi.
czytaj więcej...

13.5.2016

Nowe metody terapii, więcej zaawansowanych zabiegów

Ponad 750 pacjentów poddano leczeniu przez pierwszy trymestr 2016 roku w Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie. Zdecydowaną większość stanowią najnowocześniejsze techniki napromieniania, dwukrotnie zwiększyła się liczba zabiegów brachyterapii w porównaniu do minionego roku, a pracownia brachyterapii sukcesywnie rozwija zakres leczenia.
czytaj więcej...

9.5.2016

O energii profesjonalnie i przystępnie

Europejski Instytut Miedzi uruchomił leonardo-energy.pl - nowy portal edukacyjno-informacyjny z branży elektroenergetycznej, będący częścią międzynarodowego projektu. Dostęp do obszernej bazy wiedzy, profesjonalnych materiałów i specjalistycznych webinariów jest możliwy dla wszystkich użytkowników internetu bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

czytaj więcej...

18.4.2016

Polska pierwszym europejskim krajem zalecającym stosowanie miedzi Cu+ w szpitalach

Centrum Monitorowania Jakości wdrożyło w życie zaktualizowane standardy akredytacyjne dla jednostek opieki zdrowotnej. Dzięki nim Polska jest pierwszym europejskim krajem, w którym Ministerstwo Zdrowia oficjalnie rekomenduje stosowanie powierzchni przeciwdrobnoustrojowych jako normy w kontroli zakażeń medycznych.

czytaj więcej...

12.4.2016

Kompleksowa opieka żywieniowa chorych na raka

Od siedmiu miesięcy w krakowskim Centrum Radioterapii Amethyst prowadzone są otwarte wykłady z właściwego odżywiania dla pacjentów i ich rodzin. Jednym z ważnych elementów spotkań jest obalanie pokutujących powszechnie mitów dotyczących raka i diety, a także zwracanie uwagi na niebezpieczeństwo spadku masy ciała. Do tej pory w wykładach uczestniczyło już niemal 150 osób.
czytaj więcej...

8.4.2016

Innowacyjna sala operacyjna w technologii Cu+

Prototyp sali operacyjnej wyposażonej w elementy dotykowe z miedzi przeciwdrobnoustrojowej Cu+ - taka wyjątkowa prezentacja będzie elementem tegorocznych targów SALMED 2016. Stoisko można odwiedzać w dniach 12-14 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

czytaj więcej...

7.4.2016

Polskie projekty na prestiżowym Milan Design Week

Polskie studio Zieta Prozessdesign zaprezentuje swoje projekty podczas tegorocznego Milan Design Week – największych i najbardziej prestiżowych na świecie targów mebli i wyposażenia wnętrz. Partner Europejskiego Instytutu Miedzi pokaże m.in. słynne stołki PLOPP i krzesła Chippensteel 0.5 wykonane z miedzi w technologii FiDU.

czytaj więcej...