Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

13.6.2016

Budowa trasy S5 coraz bardziej zaawansowana

Potężny, 750-metrowy most nad Widawą nabiera wyraźnych kształtów – gotowa jest już część obiektu od strony Wrocławia, rozpocznie się też nasuwanie segmentów od północy. Poważną zmianę zauważyć można również na rondzie Obrońców Grodna, gdzie zakończono montaż deskowań pod ustrój nośny na jednym z wiaduktów w ramach powstającej łącznicy.
czytaj więcej...

2.6.2016

Piękne miedziane inspiracje

Wystawa „Materiał z gwiazd” rozpocznie się 2 czerwca we wrocławskim Domku Miedziorytnika. Ekspozycja zaprezentuje prace znanego polskiego projektanta Oskara Zięty. Wystawa odbywa się w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury, a jej współorganizatorem jest Europejski Instytut Miedzi.
czytaj więcej...

13.5.2016

Nowe metody terapii, więcej zaawansowanych zabiegów

Ponad 750 pacjentów poddano leczeniu przez pierwszy trymestr 2016 roku w Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie. Zdecydowaną większość stanowią najnowocześniejsze techniki napromieniania, dwukrotnie zwiększyła się liczba zabiegów brachyterapii w porównaniu do minionego roku, a pracownia brachyterapii sukcesywnie rozwija zakres leczenia.
czytaj więcej...

9.5.2016

O energii profesjonalnie i przystępnie

Europejski Instytut Miedzi uruchomił leonardo-energy.pl - nowy portal edukacyjno-informacyjny z branży elektroenergetycznej, będący częścią międzynarodowego projektu. Dostęp do obszernej bazy wiedzy, profesjonalnych materiałów i specjalistycznych webinariów jest możliwy dla wszystkich użytkowników internetu bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

czytaj więcej...

18.4.2016

Polska pierwszym europejskim krajem zalecającym stosowanie miedzi Cu+ w szpitalach

Centrum Monitorowania Jakości wdrożyło w życie zaktualizowane standardy akredytacyjne dla jednostek opieki zdrowotnej. Dzięki nim Polska jest pierwszym europejskim krajem, w którym Ministerstwo Zdrowia oficjalnie rekomenduje stosowanie powierzchni przeciwdrobnoustrojowych jako normy w kontroli zakażeń medycznych.

czytaj więcej...

12.4.2016

Kompleksowa opieka żywieniowa chorych na raka

Od siedmiu miesięcy w krakowskim Centrum Radioterapii Amethyst prowadzone są otwarte wykłady z właściwego odżywiania dla pacjentów i ich rodzin. Jednym z ważnych elementów spotkań jest obalanie pokutujących powszechnie mitów dotyczących raka i diety, a także zwracanie uwagi na niebezpieczeństwo spadku masy ciała. Do tej pory w wykładach uczestniczyło już niemal 150 osób.
czytaj więcej...

8.4.2016

Innowacyjna sala operacyjna w technologii Cu+

Prototyp sali operacyjnej wyposażonej w elementy dotykowe z miedzi przeciwdrobnoustrojowej Cu+ - taka wyjątkowa prezentacja będzie elementem tegorocznych targów SALMED 2016. Stoisko można odwiedzać w dniach 12-14 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

czytaj więcej...

7.4.2016

Polskie projekty na prestiżowym Milan Design Week

Polskie studio Zieta Prozessdesign zaprezentuje swoje projekty podczas tegorocznego Milan Design Week – największych i najbardziej prestiżowych na świecie targów mebli i wyposażenia wnętrz. Partner Europejskiego Instytutu Miedzi pokaże m.in. słynne stołki PLOPP i krzesła Chippensteel 0.5 wykonane z miedzi w technologii FiDU.

czytaj więcej...

30.3.2016

PeBeKa buduje rurociąg odwadniania w Kopalni Rudna

Przy szybie R-V trwają prace wiertnicze związane z wykonaniem rurociągu głównego odwadniania. Zleceniodawcą zadania, którego realizacja rozpoczęła się w połowie lutego, jest KGHM Oddział ZG Rudna.
czytaj więcej...

29.3.2016

Wiosenne przyspieszenie prac na budowie trzeciego odcinka S5

Mimo niekorzystnej pogody przez cały okres zimowy trwały prace przy budowie obiektów inżynieryjnych powstających w ramach trzeciego odcinka drogi ekspresowej S5 od Marcinowa do węzła Wrocław Północ. Generalny wykonawca tego odcinka, włoska spółka Astaldi, wznowił już roboty ziemne, rozpoczęła się także rozbiórka obiektów na terenie dawnych ogródków działkowych, gdzie powstaną wjazdy i zjazdy z nowej drogi S5, oraz trwają prace przy budowie kanalizacji deszczowej.

czytaj więcej...