Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

10.3.2016

Szansa dla młodych designerów

Łącznie aż 8 tys. euro mogą zdobyć zwycięzcy kolejnej edycji międzynarodowego konkursu „Copper and the Home”, który potrwa do września br. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie funkcjonalnego przedmiotu codziennego użytku z miedzi lub stopów miedzi, np. mosiądzu, brązu czy miedzioniklu. Polski design odnosił już sukcesy w tej rywalizacji – trzy lata temu jednym z laureatów został Michał Holcer, student krakowskiej ASP.

czytaj więcej...

29.2.2016

Brachyterapia kontra nowotwory płuc

W Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie przeprowadzono pierwszy zabieg brachyterapii oskrzelowej. Pracownia brachyterapii sukcesywnie rozwija zakres leczenia.

czytaj więcej...

26.2.2016

O miedzianych instalacjach na targach

Europejski Instytut Miedzi zaprasza na konferencję branżową poświęconą uniwersalnemu zastosowaniu rur i łączników miedzianych. Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia br. podczas Targów Instalacje 2016 w Poznaniu.

czytaj więcej...

25.2.2016

PeBeKa na konferencji Szkoła Eksploatacji Podziemnej

„Dobre praktyki udostępniania złóż oraz techniki i technologii głębienia szybów” to tematyka sesji pod patronatem Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa i z udziałem ekspertów z lubińskiej firmy w ramach 25 edycji prestiżowej konferencji górniczej Szkoła Eksploatacji Podziemnej, która odbywa się w Krakowie w dniach 22-26 lutego.
czytaj więcej...

18.2.2016

Budowa GG-1 weszła w nowy etap

Zamontowanie ostatniego pierścienia tubingowego w szybie na początku lutego oraz zabudowanie nowoczesnego systemu odwadniania umożliwiły kolejną fazę inwestycji w Kwielicach – dalsze głębienie GG-1, tym razem w obudowie betonowej.

czytaj więcej...

18.2.2016

Monitorują wagę i dietę pacjentów

Centrum Radioterapii Amethyst rozpoczęło projekt systematycznego monitoringu odżywiania pacjentów poddawanych napromienianiu. Najważniejszym celem jest niedopuszczenie do ich ciężkiego niedożywienia, które nie tylko utrudnia leczenie, lecz może również skutkować powikłaniami, a nawet śmiercią.

czytaj więcej...

9.2.2016

Prosty i powszechny sposób na walkę z drobnoustrojami

Francuskie miasto Bezannes jako pierwsze na świecie zainstalowało w ratuszu, szkole i innych budynkach użyteczności publicznej klamki i poręcze wykonane z miedzi przeciwdrobnoustrojowej. Te samodezynfekujące się powierzchnie pomagają chronić zdrowie mieszkańców, stanowią też symbol otwartości miasta na innowacje i gotowości do zmian.

czytaj więcej...

14.1.2016

Ruszyła budowa nowego mostu na Widawie

Będzie miał trzynaście przęseł i 750 metrów długości, a po każdej z jezdni auta poruszać się będą po dwóch pasach – rozpoczęła się budowa mostu na Widawie z wykorzystaniem technologii nasuwania podłużnego. Wykonawca trzeciego odcinka budowanej drogi ekspresowej S5 złożył również projekty wykonawcze, osiągając w ten sposób drugi kamień milowy inwestycji.
czytaj więcej...

18.12.2015

Jubileuszowe spotkanie seniorów PeBeKa

Już po raz piąty przy wspólnym stole zasiądą ci, których praca przyczynia się do stałego rozwoju Zagłębia Miedziowego – emerytowani pracownicy PeBeKa. W piątek 18 grudnia spotkają się razem na specjalnej biesiadzie w hali sportowej w Lubinie.
czytaj więcej...

14.12.2015

Coraz więcej pacjentów i nowoczesnych zabiegów

Krakowskie Centrum Radioterapii Amethyst obchodzi dwulecie działalności. Systematycznie rośnie liczba leczonych pacjentów oraz stosowanych najnowocześniejszych technik napromieniania – w trzech kwartałach tego roku radioterapię przeszły 1372 osoby, podczas gdy w całym minionym roku było ich 1050.

czytaj więcej...