Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

30.3.2016

PeBeKa buduje rurociąg odwadniania w Kopalni Rudna

Przy szybie R-V trwają prace wiertnicze związane z wykonaniem rurociągu głównego odwadniania. Zleceniodawcą zadania, którego realizacja rozpoczęła się w połowie lutego, jest KGHM Oddział ZG Rudna.
czytaj więcej...

29.3.2016

Wiosenne przyspieszenie prac na budowie trzeciego odcinka S5

Mimo niekorzystnej pogody przez cały okres zimowy trwały prace przy budowie obiektów inżynieryjnych powstających w ramach trzeciego odcinka drogi ekspresowej S5 od Marcinowa do węzła Wrocław Północ. Generalny wykonawca tego odcinka, włoska spółka Astaldi, wznowił już roboty ziemne, rozpoczęła się także rozbiórka obiektów na terenie dawnych ogródków działkowych, gdzie powstaną wjazdy i zjazdy z nowej drogi S5, oraz trwają prace przy budowie kanalizacji deszczowej.

czytaj więcej...

10.3.2016

Szansa dla młodych designerów

Łącznie aż 8 tys. euro mogą zdobyć zwycięzcy kolejnej edycji międzynarodowego konkursu „Copper and the Home”, który potrwa do września br. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie funkcjonalnego przedmiotu codziennego użytku z miedzi lub stopów miedzi, np. mosiądzu, brązu czy miedzioniklu. Polski design odnosił już sukcesy w tej rywalizacji – trzy lata temu jednym z laureatów został Michał Holcer, student krakowskiej ASP.

czytaj więcej...

29.2.2016

Brachyterapia kontra nowotwory płuc

W Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie przeprowadzono pierwszy zabieg brachyterapii oskrzelowej. Pracownia brachyterapii sukcesywnie rozwija zakres leczenia.

czytaj więcej...

26.2.2016

O miedzianych instalacjach na targach

Europejski Instytut Miedzi zaprasza na konferencję branżową poświęconą uniwersalnemu zastosowaniu rur i łączników miedzianych. Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia br. podczas Targów Instalacje 2016 w Poznaniu.

czytaj więcej...

25.2.2016

PeBeKa na konferencji Szkoła Eksploatacji Podziemnej

„Dobre praktyki udostępniania złóż oraz techniki i technologii głębienia szybów” to tematyka sesji pod patronatem Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa i z udziałem ekspertów z lubińskiej firmy w ramach 25 edycji prestiżowej konferencji górniczej Szkoła Eksploatacji Podziemnej, która odbywa się w Krakowie w dniach 22-26 lutego.
czytaj więcej...

18.2.2016

Budowa GG-1 weszła w nowy etap

Zamontowanie ostatniego pierścienia tubingowego w szybie na początku lutego oraz zabudowanie nowoczesnego systemu odwadniania umożliwiły kolejną fazę inwestycji w Kwielicach – dalsze głębienie GG-1, tym razem w obudowie betonowej.

czytaj więcej...

18.2.2016

Monitorują wagę i dietę pacjentów

Centrum Radioterapii Amethyst rozpoczęło projekt systematycznego monitoringu odżywiania pacjentów poddawanych napromienianiu. Najważniejszym celem jest niedopuszczenie do ich ciężkiego niedożywienia, które nie tylko utrudnia leczenie, lecz może również skutkować powikłaniami, a nawet śmiercią.

czytaj więcej...

9.2.2016

Prosty i powszechny sposób na walkę z drobnoustrojami

Francuskie miasto Bezannes jako pierwsze na świecie zainstalowało w ratuszu, szkole i innych budynkach użyteczności publicznej klamki i poręcze wykonane z miedzi przeciwdrobnoustrojowej. Te samodezynfekujące się powierzchnie pomagają chronić zdrowie mieszkańców, stanowią też symbol otwartości miasta na innowacje i gotowości do zmian.

czytaj więcej...

14.1.2016

Ruszyła budowa nowego mostu na Widawie

Będzie miał trzynaście przęseł i 750 metrów długości, a po każdej z jezdni auta poruszać się będą po dwóch pasach – rozpoczęła się budowa mostu na Widawie z wykorzystaniem technologii nasuwania podłużnego. Wykonawca trzeciego odcinka budowanej drogi ekspresowej S5 złożył również projekty wykonawcze, osiągając w ten sposób drugi kamień milowy inwestycji.
czytaj więcej...