Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

18.12.2015

Jubileuszowe spotkanie seniorów PeBeKa

Już po raz piąty przy wspólnym stole zasiądą ci, których praca przyczynia się do stałego rozwoju Zagłębia Miedziowego – emerytowani pracownicy PeBeKa. W piątek 18 grudnia spotkają się razem na specjalnej biesiadzie w hali sportowej w Lubinie.
czytaj więcej...

14.12.2015

Coraz więcej pacjentów i nowoczesnych zabiegów

Krakowskie Centrum Radioterapii Amethyst obchodzi dwulecie działalności. Systematycznie rośnie liczba leczonych pacjentów oraz stosowanych najnowocześniejszych technik napromieniania – w trzech kwartałach tego roku radioterapię przeszły 1372 osoby, podczas gdy w całym minionym roku było ich 1050.

czytaj więcej...

3.12.2015

Kartki życzliwości nagrodzone

Dzieci z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie rozpoczęły obchody barbórki już 1 grudnia. Okazją do świętowania była uroczystość wręczenia nagród uczniom, którzy przygotowali najpiękniejsze prace plastyczne na doroczny konkurs „Kartki życzliwości PeBeKa”. Gratulacje małym artystom złożył w imieniu zarządu prezes firmy Jacek Kulicki.
czytaj więcej...

20.11.2015

PeBeKa zainaugurowała obchody barbórki w Zagłębiu Miedziowym

Mamy ambicję nie tylko nadążać za zmianami na rynku, ale wręcz sami je kreować – mówił Jacek Kulicki, prezes Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń, podczas Akademii Barbórkowej, która odbyła się 20 listopada w Centrum Kultury Muza w Lubinie. W wydarzeniu otwierającym obchody barbórki w Zagłębiu wzięli udział liczni goście, m.in. władze PeBeKa i KGHM Polska Miedź, przedstawiciele instytucji górniczych oraz władz wojewódzkich i lokalnych.
czytaj więcej...

16.11.2015

PeBeKa edukuje młodzież w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości

„Minerały Dolnego Śląska” to temat lekcji, którą poprowadzi Piotr Ducki, inspektor ds. geologiczno-górniczych z PeBeKa, dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

czytaj więcej...

6.11.2015

PeBeKa współautorem prestiżowej publikacji Szkoły Eksploatacji Podziemnej

Ekspercka wiedza i wieloletnie doświadczenie docenione – Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa zostało zaproszone do przygotowania pierwszego tomu z serii monografii-przewodników poświęconych dobrym praktykom w górnictwie podziemnym. Publikacja uświetni jubileuszową, 25 edycję Szkoły Eksploatacji Podziemnej.

czytaj więcej...

29.10.2015

Świąteczny kiermasz życzliwości

Przed nami XIII edycja akcji charytatywnej „Kartki życzliwości PeBeKa”. W tym roku wyjątkowa, bo zwycięska kartka zostanie zaprezentowana podczas specjalnego kiermaszu świątecznego, z którego dochód również wspomoże podopiecznych Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.
czytaj więcej...

19.10.2015

Wyraźny postęp prac na trzecim odcinku S5

Prace przy budowie dolnośląskiego fragmentu drogi ekspresowej S5 nabierają tempa. Na jej trzecim odcinku, realizowanym przez firmę Astaldi, roboty prowadzone są na 14 spośród 18 zaprojektowanych mostów i wiaduktów. Trwają również intensywne przygotowania do rozpoczęcia nasuwania mostu, który stanie nad rzeką Widawą.
czytaj więcej...

16.10.2015

Nowe kierunki rozwoju PeBeKa

Prezes Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń Jacek Kulicki uczestniczy w Iranie w rozmowach na temat rozwoju branży górniczej  w tym kraju. Ich celem jest nawiązanie współpracy z partnerami irańskimi w dziedzinie górnictwa. Rozmowy potrwają od 16 do 21 października.

czytaj więcej...

15.10.2015

Leczyć i dbać o jakość życia chorego

Już po raz drugi specjaliści z całej Europy spotkają się w Krakowie na międzynarodowej konferencji „Multidyscyplinarnie o onkologii”, organizowanej przez Centrum Radioterapii Amethyst oraz Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera. Tym razem tematem przewodnim będzie skuteczność leczenia i jakość życia pacjenta jako cel nowoczesnej radioterapii onkologicznej.

czytaj więcej...