Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

6.11.2015

PeBeKa współautorem prestiżowej publikacji Szkoły Eksploatacji Podziemnej

Ekspercka wiedza i wieloletnie doświadczenie docenione – Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa zostało zaproszone do przygotowania pierwszego tomu z serii monografii-przewodników poświęconych dobrym praktykom w górnictwie podziemnym. Publikacja uświetni jubileuszową, 25 edycję Szkoły Eksploatacji Podziemnej.

czytaj więcej...

29.10.2015

Świąteczny kiermasz życzliwości

Przed nami XIII edycja akcji charytatywnej „Kartki życzliwości PeBeKa”. W tym roku wyjątkowa, bo zwycięska kartka zostanie zaprezentowana podczas specjalnego kiermaszu świątecznego, z którego dochód również wspomoże podopiecznych Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.
czytaj więcej...

19.10.2015

Wyraźny postęp prac na trzecim odcinku S5

Prace przy budowie dolnośląskiego fragmentu drogi ekspresowej S5 nabierają tempa. Na jej trzecim odcinku, realizowanym przez firmę Astaldi, roboty prowadzone są na 14 spośród 18 zaprojektowanych mostów i wiaduktów. Trwają również intensywne przygotowania do rozpoczęcia nasuwania mostu, który stanie nad rzeką Widawą.
czytaj więcej...

16.10.2015

Nowe kierunki rozwoju PeBeKa

Prezes Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń Jacek Kulicki uczestniczy w Iranie w rozmowach na temat rozwoju branży górniczej  w tym kraju. Ich celem jest nawiązanie współpracy z partnerami irańskimi w dziedzinie górnictwa. Rozmowy potrwają od 16 do 21 października.

czytaj więcej...

15.10.2015

Leczyć i dbać o jakość życia chorego

Już po raz drugi specjaliści z całej Europy spotkają się w Krakowie na międzynarodowej konferencji „Multidyscyplinarnie o onkologii”, organizowanej przez Centrum Radioterapii Amethyst oraz Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera. Tym razem tematem przewodnim będzie skuteczność leczenia i jakość życia pacjenta jako cel nowoczesnej radioterapii onkologicznej.

czytaj więcej...

27.8.2015

Pokolenie Y – znaleźć kod dostępu

Jaki system wartości ma generacja Y, pokolenie Polaków urodzonych w latach 1985-1995? Co charakteryzuje młodych ludzi z tej grupy? Jak budować trwałe relacje z „igrekami” w domu, na uczelni i w pracy? Jak utworzyć nić porozumienia i wzajemnego zrozumienia? Odpowiedzi na te  i inne pytania będzie można znaleźć na konferencji „Pokolenie Y. Kody dostępu”, która odbędzie się 21 października we Wrocławiu.
czytaj więcej...

19.8.2015

Właściwa dieta w leczeniu onkologicznym

Centrum Radioterapii Amethyst wprowadziło dla pacjentów możliwość konsultacji ze specjalistą dietetykiem opracowującym dla nich optymalną dietę. Właściwe odżywianie jest jednym z kluczowych czynników wspierających leczenie i poprawiających tolerancję na radio- czy chemioterapię.
czytaj więcej...

27.7.2015

Zmiana organizacji ruchu na budowie trzeciego odcinka S5

Od wtorku 28 lipca na drodze krajowej nr 5  na wysokości Kryniczna wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu – kierowcy przejeżdżać będą w obu kierunkach krótkim objazdem po specjalnie przygotowanej tymczasowej drodze dwukierunkowej. Dzięki temu na wyłączonym odcinku „piątki” firma Astaldi będzie mogła rozpocząć prace przy budowie zaplanowanego w ramach S5 węzła Kryniczno.

czytaj więcej...

24.7.2015

Centrum Radioterapii Amethyst w pierwszym półroczu 2015

Niemal trzy razy więcej pacjentów z zakończonym leczeniem w porównaniu do poprzedniego roku, 484 osoby poddane nowoczesnym procedurom takim jak IMRT czy VMAT (w tym 10 po zabiegach stereotaksji mózgowej), prawie 3,2 tys. udzielonych porad – pierwsza połowa roku była dla personelu Centrum Radioterapii Amethyst bardzo pracowita.

czytaj więcej...

10.7.2015

Kamień milowy na budowie trzeciego odcinka S5

Trwają intensywne prace na budowie trzeciego odcinka drogi ekspresowej S5 od Marcinowa do węzła Wrocław Północ, który realizuje włoska spółka Astaldi. Dzisiaj wykonawca złożył do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju kompletny wniosek o zmianę decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), uwzględniający optymalizacje wprowadzone do projektu budowlanego.

czytaj więcej...