Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

27.8.2015

Pokolenie Y – znaleźć kod dostępu

Jaki system wartości ma generacja Y, pokolenie Polaków urodzonych w latach 1985-1995? Co charakteryzuje młodych ludzi z tej grupy? Jak budować trwałe relacje z „igrekami” w domu, na uczelni i w pracy? Jak utworzyć nić porozumienia i wzajemnego zrozumienia? Odpowiedzi na te  i inne pytania będzie można znaleźć na konferencji „Pokolenie Y. Kody dostępu”, która odbędzie się 21 października we Wrocławiu.
czytaj więcej...

19.8.2015

Właściwa dieta w leczeniu onkologicznym

Centrum Radioterapii Amethyst wprowadziło dla pacjentów możliwość konsultacji ze specjalistą dietetykiem opracowującym dla nich optymalną dietę. Właściwe odżywianie jest jednym z kluczowych czynników wspierających leczenie i poprawiających tolerancję na radio- czy chemioterapię.
czytaj więcej...

27.7.2015

Zmiana organizacji ruchu na budowie trzeciego odcinka S5

Od wtorku 28 lipca na drodze krajowej nr 5  na wysokości Kryniczna wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu – kierowcy przejeżdżać będą w obu kierunkach krótkim objazdem po specjalnie przygotowanej tymczasowej drodze dwukierunkowej. Dzięki temu na wyłączonym odcinku „piątki” firma Astaldi będzie mogła rozpocząć prace przy budowie zaplanowanego w ramach S5 węzła Kryniczno.

czytaj więcej...

24.7.2015

Centrum Radioterapii Amethyst w pierwszym półroczu 2015

Niemal trzy razy więcej pacjentów z zakończonym leczeniem w porównaniu do poprzedniego roku, 484 osoby poddane nowoczesnym procedurom takim jak IMRT czy VMAT (w tym 10 po zabiegach stereotaksji mózgowej), prawie 3,2 tys. udzielonych porad – pierwsza połowa roku była dla personelu Centrum Radioterapii Amethyst bardzo pracowita.

czytaj więcej...

10.7.2015

Kamień milowy na budowie trzeciego odcinka S5

Trwają intensywne prace na budowie trzeciego odcinka drogi ekspresowej S5 od Marcinowa do węzła Wrocław Północ, który realizuje włoska spółka Astaldi. Dzisiaj wykonawca złożył do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju kompletny wniosek o zmianę decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), uwzględniający optymalizacje wprowadzone do projektu budowlanego.

czytaj więcej...

29.6.2015

Specjalizacja lekarska także w Centrum Radioterapii Amethyst

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera wraz z Centrum Radioterapii Amethyst uzyskał uprawnienia do prowadzenia specjalizacji lekarskiej z radioterapii onkologicznej i został wpisany na oficjalną listę Ministra Zdrowia. To trzeci taki ośrodek w Małopolsce – szkolenie specjalizacyjne będzie mogło przechodzić tu jednocześnie 5 osób.

czytaj więcej...

19.5.2015

Radiochirurgia ratunkiem dla chorych

Zaawansowany wiek, lokalizacja nowotworu w mózgu i brak zgody chorej na operację – aby ratować życie 71-letniej pacjentki, lekarze sięgnęli po najnowocześniejszą i niezwykle precyzyjną metodę stereotaksji. W Małopolsce taki zabieg przeprowadza się tylko w Centrum Radioterapii Amethyst, a czterech specjalistów ośrodka przeszło specjalne szkolenia w Niemczech i Holandii.

czytaj więcej...

27.4.2015

Nowe metody leczenia nowotworów głowy i szyi w Centrum Radioterapii Amethyst

Trwają przygotowania do wprowadzenia brachyterapii nowotworów głowy i szyi w krakowskim Centrum Radioterapii Amethyst. Terapia poprzez umieszczanie źródła promieniowania bezpośrednio w okolicy zmiany chorobowej będzie prowadzona w ścisłej współpracy z Oddziałem Chirurgii Twarzowo-Szczękowej Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera w Krakowie.

czytaj więcej...

9.4.2015

Coraz więcej pacjentów w ramach pakietu onkologicznego w Amethyście

Do końca marca 2015 roku Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie zarejestrowało 398 pacjentów w ramach pakietu onkologicznego. Część z nich, ponad 180 osób, zakończyło już leczenie, pozostali są w trakcie badań lub terapii. Rośnie liczba placówek medycznych, które współpracują z Amethystem w zakresie dostępu do radioterapii dla pacjentów leczonych w ramach pakietu onkologicznego.

czytaj więcej...

5.2.2015

Pakiet onkologiczny w Szpitalu Specjalistycznym im. Rydygiera w Krakowie

270 kart diagnostyki i leczenia onkologicznego (DILO) wydali specjaliści w Szpitalu Specjalistycznym im. Rydygiera i Centrum Radioterapii Amethyst w ciągu pierwszego miesiąca 2015 roku. Krakowska placówka realizuje pakiet onkologiczny w jednym z najszerszych zakresów w województwie małopolskim. 

czytaj więcej...