Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

29.6.2015

Specjalizacja lekarska także w Centrum Radioterapii Amethyst

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera wraz z Centrum Radioterapii Amethyst uzyskał uprawnienia do prowadzenia specjalizacji lekarskiej z radioterapii onkologicznej i został wpisany na oficjalną listę Ministra Zdrowia. To trzeci taki ośrodek w Małopolsce – szkolenie specjalizacyjne będzie mogło przechodzić tu jednocześnie 5 osób.

czytaj więcej...

19.5.2015

Radiochirurgia ratunkiem dla chorych

Zaawansowany wiek, lokalizacja nowotworu w mózgu i brak zgody chorej na operację – aby ratować życie 71-letniej pacjentki, lekarze sięgnęli po najnowocześniejszą i niezwykle precyzyjną metodę stereotaksji. W Małopolsce taki zabieg przeprowadza się tylko w Centrum Radioterapii Amethyst, a czterech specjalistów ośrodka przeszło specjalne szkolenia w Niemczech i Holandii.

czytaj więcej...

27.4.2015

Nowe metody leczenia nowotworów głowy i szyi w Centrum Radioterapii Amethyst

Trwają przygotowania do wprowadzenia brachyterapii nowotworów głowy i szyi w krakowskim Centrum Radioterapii Amethyst. Terapia poprzez umieszczanie źródła promieniowania bezpośrednio w okolicy zmiany chorobowej będzie prowadzona w ścisłej współpracy z Oddziałem Chirurgii Twarzowo-Szczękowej Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera w Krakowie.

czytaj więcej...

9.4.2015

Coraz więcej pacjentów w ramach pakietu onkologicznego w Amethyście

Do końca marca 2015 roku Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie zarejestrowało 398 pacjentów w ramach pakietu onkologicznego. Część z nich, ponad 180 osób, zakończyło już leczenie, pozostali są w trakcie badań lub terapii. Rośnie liczba placówek medycznych, które współpracują z Amethystem w zakresie dostępu do radioterapii dla pacjentów leczonych w ramach pakietu onkologicznego.

czytaj więcej...

5.2.2015

Pakiet onkologiczny w Szpitalu Specjalistycznym im. Rydygiera w Krakowie

270 kart diagnostyki i leczenia onkologicznego (DILO) wydali specjaliści w Szpitalu Specjalistycznym im. Rydygiera i Centrum Radioterapii Amethyst w ciągu pierwszego miesiąca 2015 roku. Krakowska placówka realizuje pakiet onkologiczny w jednym z najszerszych zakresów w województwie małopolskim. 

czytaj więcej...

17.12.2014

Centrum Radioterapii Amethyst podsumowuje pierwszy rok działalności

Ponad 1500 zarejestrowanych pacjentów z całej Małopolski, 1029 osób zakwalifikowanych do leczenia, z czego 958 osób zakończyło już radioterapię, oraz zdająca egzamin współpraca lekarzy w zespołach interdyscyplinarnych – Centrum Radioterapii Amethyst podsumowuje swój pierwszy rok działalności.
czytaj więcej...

15.12.2014

Barbórkowe spotkanie seniorów

Obchody górniczego święta co roku jednoczą ludzi zaangażowanych w rozwój Zagłębia Miedziowego. Są wśród nich nie tylko obecni, lecz również emerytowani pracownicy PeBeKa. W piątek 12 grudnia seniorzy spotkali się na tradycyjnej biesiadzie w Hali sportowej w Lubinie.

czytaj więcej...

12.12.2014

Zespołowa diagnoza sprawdza się w onkologii

Dziewięć zespołów wielodyscyplinarnych zajmuje się planowaniem leczenia onkologicznego w Szpitalu Specjalistycznym im Rydygiera w Krakowie. Ten system pracy wdrożony został na początku 2014 roku. Tymczasem pakiet zmian przygotowanych przez Ministerstwo Zdrowia przewiduje wdrożenie systemu konsyliów medycznych w całej Polsce.
czytaj więcej...

4.12.2014

Barbórkowe lekcje górniczych tradycji

Kolejny raz Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa aktywnie angażuje się w przybliżanie najmłodszym mieszkańcom Zagłębia Miedziowego tradycji górniczych oraz historii powstania tego regionu. W tym roku w ramach Drzwi Otwartych uczniowie będą mogli wziąć udział w specjalnych zajęciach – zarówno w siedzibie firmy, jak i w szkołach, które odwiedzą pracownicy spółki.
czytaj więcej...

14.11.2014

PeBeKa inauguruje obchody górniczego święta

Dziewiętnaście państwowych medali, dwadzieścia pięć szpad górniczych, dwa honorowe stopnie generalskie, ponad sto osób wyróżnionych odznaczeniami czy obchodzących jubileusz pracy - podczas uroczystej Akademii Barbórkowej PeBeKa w Centrum Kultury Muza w Lubinie nagrodzono pracowników, którzy szczególnie zasłużyli się dla górnictwa oraz firmy.
czytaj więcej...