Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

13.12.2018

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie świętuje pięciolecie działalności

Ponad 11 tys. pacjentów z województwa małopolskiego, ale również z całego kraju, i ponad 50 tys. udzielonych porad lekarskich – to bilans działalności Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie.

czytaj więcej...

25.6.2018

Wakacyjny warsztat dietetyczny dla pacjentów i ich rodzin

Co jeść, a czego nie jeść w trakcie chemio- czy radioterapii? Jak właściwie się żywić po zakończeniu leczenia? O tym oraz o mitach dotyczących raka i diety można będzie posłuchać podczas najbliższych otwartych warsztatów dietetycznych w Centrum Radioterapii Amethyst.
czytaj więcej...

28.3.2018

Raport o polskiej radioterapii onkologicznej

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie jest największym – pod względem liczby leczonych pacjentów – ośrodkiem radioterapeutycznym w Małopolsce. 
czytaj więcej...

28.2.2018

Brachyterapia bardziej przyjazna

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie wydało specjalistyczną publikację poświęconą brachyterapii. Poradnik brachyterapii otrzymują wszyscy pacjenci poddawani tej terapii.
czytaj więcej...

26.2.2018

Morskie farmy wiatrowe przyszłością polskiej energetyki?

Jak optymalnie rozwijać morską energetykę wiatrową i czy Polska ma szansę stać się znaczącym europejskim graczem, specjalizującym się w dostawach dla tego typu inwestycji energetycznych? O tym rozmawiać będą uczestnicy Bałtyckiego Forum Przemysłu Energetyki Morskiej (BEIF).

czytaj więcej...

9.1.2018

Kompendium radioterapii onkologicznej po polsku

Właśnie ukazała się polskojęzyczna  książka  o radioterapii  onkologicznej. W tłumaczenie oraz opracowanie tej niezwykle potrzebnej pozycji zaangażowało się kilka centrów onkologii z całej Polski, w tym lekarze z krakowskiego Centrum Radioterapii Amethyst. Patronem wydawnictwa jest Polskie Towarzystwo Radioterapii Onkologicznej.
czytaj więcej...

27.12.2017

Stabilny rozwój, dobra współpraca, wsparcie w kształceniu

Krakowskie Centrum Radioterapii Amethyst obchodzi czterolecie działalności. Ośrodek ma już stabilną pozycję w całym regionie, ściśle współpracując ze Szpitalem Specjalistycznym im. L. Rydygiera. Z każdym rokiem rośnie liczba leczonych osób oraz stosowanych technik napromieniania – w sumie od momentu otwarcia do końca listopada br. przyjęło ponad 7,7 tys. pacjentów.

czytaj więcej...

27.11.2017

Wrocławskie Hydropolis zwycięzcą plebiscytu publiczności w konkursie „Miedź w architekturze

Rozstrzygnięto 18. europejski konkurs „Miedź w Architekturze”. W plebiscycie towarzyszącym konkursowi nagrodę publiczności zdobyło wrocławskie centrum nauki i wiedzy o wodzie Hydropolis.
czytaj więcej...

14.11.2017

Konkurs studencki na najlepszą pracę magisterską z zastosowaniem miedzi rozstrzygnięty

Magdalena Tomzik ciekawym projektem centrum rzemieślniczego w parku przemysłowym w Częstochowie wygrała konkurs dla studentów zorganizowany przez  Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej i Europejski Instytut Miedzi.
czytaj więcej...

25.10.2017

Próby obciążeniowe mostu MS-41

Na budowie drogi ekspresowej S5 Korzeńsko - Wrocław odbyły się próby obciążeniowe mostu drogowego MS-41 przebiegającego nad rzeką Widawą. Ich celem było sprawdzenie konstrukcji obiektu, a do testów wykorzystano siedem czteroosiowych samochodów ciężarowych wyładowanych piaskiem lub żwirem.

czytaj więcej...