Biuro prasowe

Barbórka 2009 w PeBeKa

16.11.2009

14 listopada br. świętowanie Barbórki rozpocznie się od spotkań i imprez mniej formalnych, czyli karczmą piwną i combrem babskim. Na 20 listopada br., przewidziana jest oficjalna akademia z okazji górniczego święta w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie, na którą zaproszeni zostaną byli i obecni pracownicy oraz jubilaci zasłużeni dla PeBeKi.

- Pracy górników mimo szybkiego rozwoju technologii towarzyszą ciągłe zagrożenia. Z uwagi na trudne warunki jest ona słusznie uważana za jedną z najcięższych, wymagających ogromnego wysiłku fizycznego i wielkich umiejętności zawodowych – mówi Jacek Kulicki, prezes zarządu spółki PeBeKa SA - Z tej przyczyny od setek lat pracujący pod ziemią, ludzie ze szczególną radością obchodzą święto ich patronki – Świętej Barbary, dziękując Jej w ten sposób za opiekę, a także świętując szczęśliwy i zdrowy rok. Jest to święto dające okazję do zabawy i relaksu, a także do bardziej oficjalnych podsumowań i nagród dla najbardziej zasłużonych.

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa SA rozpoczyna właśnie obchody Barbórki 2009. Zatrudnieni w spółce górnicy, a także pozostały męski personel, zostali zaproszeni na doroczną karczmę piwną, która zainauguruje barbórkowe święto. W tym samym czasie, w żeńskim gronie lecz w równie doskonałych nastrojach będą świętowały pracujące dla PeBeKi panie. Imprezy za każdym razem odbywają się w innej scenerii i pod innym hasłem przewodnim. W zeszłym roku pod Złotoryją panie świętowały w westernowym stylu, w tym roku hasłem przewodnim będzie „Gorączka sobotniej nocy”. Uczestniczki combra będą się bawić w rytmach dyskotekowych hitów lat 70, zespołów takich jak Bee Gees czy ABBA.

W piątek 20 listopada odbędzie się oficjalna część obchodów Barbórki. O godz. 15.00 w lubińskim Centrum Kultury „Muza” rozpocznie się uroczysta akademia organizowana dla pracowników spółki, podczas której zostaną wyróżnieni również Jubilaci.

Podczas uroczystości wręczone zostaną m.in. honorowe odznaki „Zasłużony dla Górnictwa RP” oraz „Zasłużony dla KGHM Polska Miedź SA”. Barbórka to także okazja do nadania honorowych stopni górniczych oraz najwyżej cenionych wśród pracowników kopalni – szpad górniczych. Tę niezwykle nobilitującą nagrodę górnikom z co najmniej dwudziestopięcioletnim letnim stażem przyznaje Rada Ministrów.

« wróć do listy komunikatów prasowych