Biuro prasowe

Bez Nazwy i Streetball mistrzami Ecoren Cup 2011

26.8.2011

Piąta edycja turnieju podwórkowych drużyn piłki nożnej Ecoren Cup już za nami – w grupie starszej legnicki zespół Bez Nazwy pokonał zeszłorocznych mistrzów Emaus Zagrodno, a w grupie młodszej tytuł trafił do głogowskiej drużyny Streetball, która pokonała Ekipę z Lubina.

Do końca turnieju zawodników nie opuszczała sportowa ambicja i dobry humor – w sierpniowym upale walczyli o każdą piłkę i dawali z siebie wszystko, byle tylko zdobyć upragniony puchar i złote medale. Liczyła się również forma strzelecka i dyspozycja bramkarzy, bo organizator – firma KGHM Ecoren – przygotował dla najlepszych statuetki i dyplomy. W grupie młodszej (roczniki 1999-2001) o trzecim miejscu zdecydowały dopiero rzuty karne, ponieważ w regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się bezbramkowym wynikiem. Małą sensację przyniósł finał w grupie starszej (roczniki 1996-98), w którym mistrzowie dwóch poprzednich edycji Ecoren Cup, drużyna Emaus Zagrodno, ulegli zespołowi Bez Nazwy 0:2.

- To nie były trudne spotkania, nie straciliśmy z nimi ani jednej bramki najpierw w Legnicy, a teraz tutaj – mówił po finale Hubert Krawczuk z Bez Nazwy. – Jesteśmy kolegami z podwórka, przygotowywaliśmy się trochę wcześniej, kilku chłopaków startowało w poprzednich edycjach w młodszej grupie. Niestety, chłopcy nie będą mieli okazji bronić w przyszłym roku tytułu, ponieważ ze względu na wiek nie będą mogli uczestniczyć w zawodach.

Na turnieju Ecoren Cup debiutowali też piłkarze Streetball z Głogowa. Jak sami przyznają, ekipę skompletowali około tygodnia temu i ćwiczyli na boisku pod szkołą. Bardzo dumny z ich osiągnięć był Marek Skałecki, trener Streetball: - Podoba mi się, że chłopaki chcą grać, że po to się spotykają. Pokazali na turnieju klasę, wystarczyło trochę wiary i dobrych chęci. Mamy nadzieję, że przyszłym roku powalczymy ponownie.

Nagrody wręczali Janusz Adamczyk, prezes KGHM Ecoren, oraz Marek Bestrzyński, prezes Zagłębia Lubin. – Po waszych twarzach widać, że mecze kosztowały was wiele energii i zaangażowania. Mam nadzieję, że będziecie rozwijali swoje umiejętności w tej dyscyplinie. Życzę wielu sukcesów w dalszej grze – mówił na zakończenie turnieju Janusz Adamczyk. Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczną edycję Ecoren Cup. W tegorocznej udział wzięło w sumie 383 zawodników i 49 drużyn.

Wyniki turnieju Ecoren CUP 2011:

Mecze o pierwsze miejsce :

Ekipa z Lubina – Streetball        0:2 (grupa młodsza)

Bez Nazwy - Emaus Zagrodno    2:0 (grupa starsza)

 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA

Grupa młodsza (roczniki 1999-2001):

1.      Streetball (Głogów)

2.      Ekipa z Lubina

3.      FC Kartuska (Legnica)

Pozostałe miejsca:

- Barcelona (Legnica)

- Merkury United (Głogów)

Drużyna Miedziowi - dyskwalifikacja

Grupa starsza (roczniki 1996–98):

1.      Bez Nazwy (Legnica)

2.      Emaus Zagrodno

3.      Forza Przylesie

Pozostałe miejsca:

- FC Żurawia

- FC Drzewce

- KS Kłobuczyn

Najlepsi młodzi piłkarze wyróżnieni podczas Wielkiego Finału:

Najlepszy bramkarz: Adrian Woźniak (Streetball) i Paweł Żuromski (FC Żurawia)
Król strzelców:  Krystian Woźniak (Streetball) i Adrian Wójcik (Bez Nazwy)
Najlepszy zawodnik:  Kacper Kędziora (Ekipa z Lubina) i Kamil Ziętka (FC Drzewce)

W rozegranym dodatkowo konkursie rzutów karnych zwyciężyli Krystian Woźniak (Streetball) oraz Szymon Trawka (Forza Przylesie).

Nagrody ufundował KGHM Ecoren oraz firma JAKO.

Wspólne zdjęcie po finale - dwie mistrzowskie drużyny, w środku prezes KGHM Ecoren, Janusz Adamczyk Drużyna Streetball - mistrzowie grupy młodszej Zespół Bez Nazwy - mistrzowie grupy starszej Wielki Finał Ecoren Cup 2011 - zdj.1 Wielki Finał Ecoren Cup 2011 - zdj.2 Wielki Finał Ecoren Cup 2011 - zdj.3 Wielki Finał Ecoren Cup 2011 - zdj.4
« wróć do listy komunikatów prasowych