Biuro prasowe

Bezpieczna droga do szkoły

4.9.2012

Co robi Komisarz Lew w Parku Handlowym Bielany? Uczy dzieci zasad ruchu drogowego i przypomina o bezpiecznej drodze do szkoły i domu. Już 9 września w ramach akcji “Powrót do szkoły” policjanci Wydziału Prewencji KMP opowiedzą najmłodszym, jak odpowiedzialnie zachowywać się na drodze. Będą konkursy, spotkanie z policyjną maskotką i pokaz sprzętu policyjnego!

Zaczął się wrzesień, a z nim powroty z letniego odpoczynku oraz początek roku szkolnego. Większość rodziców przygotowuje szkolne wyprawki, planuje swoim pociechom zajęcia pozalekcyjne. Warto jednak pomyśleć o najważniejszym – bezpieczeństwie dzieci na drodze i wyposażeniu ich w odpowiednią wiedzę i dobre nawyki. A jak wiadomo, najlepszą i najskuteczniejszą formą nauki jest edukacja poprzez zabawę. Policjanci komendy miejskiej mają w tej kwestii duże doświadczenie, ponieważ uczenie dzieci bezpiecznych zachowań jest koniecznym elementem prewencji.

Dlatego też Park Handlowy Bielany już po raz kolejny zaprosił Komendę Miejską Policji we Wrocławiu do wspólnego przedsięwzięcia, jakim jest specjalna akcja “Powrót do szkoły”. W niedzielę 9 września w pasażu Parku Handlowego Bielany można będzie spotkać policjantów, porozmawiać na temat bezpieczeństwa najmłodszych w drodze do szkoły, obejrzeć sprzęt policyjny, zaś na dzieci czekać będą tematyczne zabawy i konkursy z upominkami.

Chcemy zaszczepiać wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z sygnalizacji świetlnej czy znaków drogowych, ale w taki sposób, by nie zniechęcić dzieci – podkreśla aspirant sztabowy Andrzej Słotwiński. – Będą więc konkursy m.in. ze znajomości ruchu drogowego, prezentacje, jak powinien być oznakowany rower. Oczywiście nie zabraknie Komisarza Lwa, maskotki dolnośląskiej policji, która jest bardzo lubiana przez maluchy w całym regionie.

Komisarza Lwa oraz policjantów Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego KMP można będzie spotkać 9 września w Parku Handlowym Bielany. Wszystkie zaplanowane atrakcje będą się odbywały w pasażu głównym Parku w godzinach od 11.00 do 16.00.

« wróć do listy komunikatów prasowych