Biuro prasowe

Bezpiecznie w drodze do szkoły

16.8.2011

Oglądanie prawdziwego radiowozu, udział w konkursach z zasad ruchu drogowego, spotkanie z Komisarzem Lwem. W ramach akcji Powrót do szkoły, dolnośląscy policjanci opowiedzą dzieciom, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Zapraszamy Was 20 sierpnia do Parku Handlowego Bielany!

Zbliża się wrzesień, a z nim powrót dzieci z wakacji i początek roku szkolnego. Zaopatrujemy naszych uczniów w podręczniki, nowe piórniki i tornistry. – Nie powinniśmy jednak zapominać o najważniejszym – o bezpieczeństwie dzieci na drodze – apeluje Filip Włosek, starszy aspirant w dolnośląskiej policji. Do wspólnej sprawy włączył się Park Handlowy Bielany. Jak co roku centrum przygotowało promocje i specjalne oferty dla uczniów i ich rodziców. Dyrekcja Parku postanowiła nie poprzestawać na specjalnych ofertach. – Postanowiliśmy zadbać nie tylko o wyprawkę szkolną dla uczniów, ale przede wszystkim o ich bezpieczeństwo, dlatego do współpracy zaprosiliśmy policję, która dla naszych najmłodszych klientów przeprowadzi specjalny program edukacyjny – mówi Ewa Kolondra, dyrektor Parku Handlowego Bielany.

To właśnie edukacja dzieci jest bardzo ważną formą zadbania o bezpieczeństwo na drodze. Jak wiadomo najefektywniejsza jest ta poprzez dobrą zabawę. Dolnośląska policja, która została zaproszona do wspólnego przedsięwzięcia przez Park Handlowy Bielany, ma w tej kwestii duże doświadczenie. Uczenie dzieci bezpiecznych zachowań jest koniecznym elementem prewencji. – Wiedzę tę jednak należy zaszczepiać tak, by nie zniechęcić dzieci – mówi starszy aspirant Filip Włosek. – Organizujemy więc konkursy ze znajomości ruchu drogowego, prezentujemy, jak powinien być oznakowany rower, umożliwiamy obejrzenie z bliska radiowozu policyjnego.  Zaszczepiamy tym samym wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z sygnalizacji świetlnej, znaków drogowych. W działaniach wspiera nas Komisarz Lew, maskotka dolnośląskiej policji, znana już dzieciom na Dolnym Śląsku – dodaje policjant.

Komisarza  Lwa, konkursów i atrakcji nie zabraknie też 20 sierpnia w Parku Handlowym Bielany. Wszystko będzie działo się w pasażu głównym Parku w godzinach od 12.00 do 17.00.

« wróć do listy komunikatów prasowych