Biuro prasowe

Biust do góry

13.5.2011

Około 70% kobiet kupuje bieliznę w złym rozmiarze – tak wynika z badań prowadzonych przez największe firmy bieliźniarskie w Polsce. Efekt? Niewygoda, krzywa sylwetka i poważne konsekwencje zdrowotne.  Od 14 do 22 maja, w ramach ogólnopolskiej akcji „Wielki Tydzień Dobierania Biustonoszy”, w salonie Obsession w Parku Handlowym Bielany we Wrocławiu można skorzystać z bezpłatnej, profesjonalnej porady brafitterki – specjalistki w dobieraniu bielizny.

Gdy kobieta kupuje bieliznę, zwykle szuka stanika w tym samym, „swoim” rozmiarze, niezależnie od modelu. To błąd. – Wśród pań najpopularniejsze są biustonosze 75B, co często oznacza za szeroki obwód i za małą miseczkę – tłumaczy Beata Carło, ekspert  dobierania bielizny, salon Obsession w Parku Handlowym Bielany. Noszenie niedopasowanych biustonoszy może skończyć się bólami kręgosłupa, nieproporcjonalną sylwetką, trwałą deformacją biustu a nawet rakiem sutka. Dobrze dobrany stanik utrzymuje biust na odpowiedniej wysokości, kształtuje właściwą posturę ciała i odciąża kręgosłup, zwłaszcza gdy piersi są większe. Warto zadbać o swoje zdrowie i estetyczny wygląd i poznać podstawowe zasady, którymi należy kierować się przy kupnie bielizny.

Jak to zrobić?  Instruktaż doboru biustonosza

Obwód. Dopasowanie stanika do obwodu klatki piersiowej to priorytet. Pamiętaj o tym, żeby nowy biustonosz zawsze zapinać na ostatnie haftki. Przytrzymaj stanik w miejscu, gdzie łączą się miseczki i odciągnij go od ciała. Jeśli odchyla się na odległość mniejszą, niż 2 cm oznacza to, że stanik z pewnością będzie cisnął i utrudni swobodne oddychanie. Z kolei większy luz spowoduje irytujące przemieszczanie się bielizny podczas zwiększonej aktywności. Prawidłowo dobrany biustonosz powinien odchylać się na 2-3 cm.

Miseczki. Najlepsze są te głębokie, sięgające do połowy pachy. Aby sprawdzić, czy miseczki idealnie pasują do Twojego biustu, pochyl się do przodu i zagarnij piersi spod pach do biustonosza. Zbyt głębokie miseczki odchylą się od ciała, z kolei małe będą uciskać i tworzyć wybrzuszenia. – Warto zapamiętać, że właściwe umieszczenie piersi w miseczkach daje wrażenie smuklejszej talii – przekonuje Beata Carło.

Ramiączka. Po to najpierw dopasowujemy stanik pod względem obwodu, a później miseczek, żeby nie regulować wysokości biustu przy pomocy ramiączek. Ich jedyną funkcją jest podtrzymywanie biustonosza i niech tak zostanie. Ma być wygodnie i komfortowo – bez wpijania się w skórę i zsuwania z ramion. Jeśli masz duży biust, wybierz szersze ramiączka, które nie spowodują zbędnego ucisku i zapewnią ci większy komfort, niż cienkie.

– Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie biustonosza, zawsze zalecam swoim klientkom wykonanie pewnego testu – radzi Beata Carło. Należy podnieść ręce do góry,  podskoczyć parę razy – przy każdej z tych czynności stanik powinien pozostać na swoim miejscu. Jeśli tak jest, nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się nowym zakupem, ponętnym wyglądem i – co najważniejsze – dobrym zdrowiem.

Park Handlowy Bielany to jedyne miejsce we Wrocławiu, w którym będzie realizowana akcja Chantelle Wielki Tydzień Dobierania Biustonoszy. Na indywidualne sesje Salon Obsession Zaprasza od 14 do 22 maja.

Jak dobrać biustonosz Beata Carło - Ekspertka w dobieraniu bielizny
« wróć do listy komunikatów prasowych