Biuro prasowe

Coaching na fali

7.10.2010

Dziesięciu wspaniałych, niecodzienne, trudne warunki i warsztat coachingowy. Został zrealizowany projekt jakiego jeszcze nie było - osoby niepełnosprawne wzięły udział w pięciodniowym rejsie po mazurskich jeziorach w poszukiwaniu wewnętrznej siły. Pomysłodawcą i partnerem merytorycznym projektu była firma Ciepliński-Coaching, a organizatorem Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Instalacja wewnętrznego coacha” – tak nazywał się autorski warsztat, który Piotr Ciepliński z Ciepliński-Coaching przeprowadził podczas pięciodniowego rejsu jachtami po Krainie Jezior Mazurskich. Ideą tego wyjątkowego projektu było połączenie treningu coachingowego, najefektywniejszego narzędzia do rozwoju osobistego, z elementami treningu uważności i redukcji stresu. A wszystko w niecodziennych i trudnych warunkach – podczas rejsu po jeziorach. Jak pokazuje dotychczasowe doświadczenie Ciepliński-Coaching, takie połączenie daje efekt synergii, który nadspodziewanie wzmacnia rezultat warsztatu.

Jakie efekty uzyskali klienci rejsu Małe Kilimandżaro – Mazury 2010? Spektakularny sukces odniosła 36-letnia Justyna – dziewczyna, która w 2007 roku przeżyła na Mazurach tragiczny w skutkach „biały szkwał”. Od tego czasu niepełnosprawna Justyna podczas rejsu podjęła decyzję o powrocie do żeglowania. 33-letni Grzegorz, chorujący od urodzenia na dziecięce porażenie mózgowe, uwierzył w siebie i zdobył autografy Anny Dymnej dla wszystkich uczestników rejsu. Jednak największym sukcesem rejsu jest - według coacha – wzięcie przez uczestników spraw w swoje ręce i troska o samych siebie bez ulegania presji otoczenia.

Ten wyjątkowy rejs był także lekcją dla samego coacha. – W Co-Active mówimy, że klient jest z natury osobą kreatywną, pełną pomysłów i ukształtowaną. To klient jest autorem planu działania, a coach powinien nieustannie za nim podążać. Ten rejs upewnił mnie, że takie myślenie powinno obligatoryjnie funkcjonować w stosunku do wszystkich klientów bez względu na grupę społeczną reprezentują, czy sprawność fizyczną – podkreśla Piotr Ciepliński.

Kolejny rejs Ciepliński-Coaching już w czerwcu 2011 roku. Będzie to żeglowanie po Chorwacji. Kto znajdzie się na pokładzie?

www.cieplinski-coaching.pl

« wróć do listy komunikatów prasowych