Biuro prasowe

Część meblowa Parku Handlowego Bielany wynajęta w 100 proc.

16.4.2013

W piątek 12 kwietnia na terenie Parku Handlowego Bielany rozpoczął działalność sklep JYSK. W ten sposób w części meblowej Parku nie ma już żadnych wolnych lokali, natomiast poziom komercjalizacji części z pasażem handlowym wynosi obecnie aż 99 proc.

- Pracujemy intensywnie nad tym, by zaoferować naszym klientom kompleksowo wyposażone centrum handlowe, a najemcom coraz lepsze warunki do rozwijania działalności handlowej. Dzięki podpisaniu umowy z firmą JYSK część meblowa jest już wynajęta w całości. Widzimy też, że nasze działania przynoszą efekty, notujemy bowiem wzrost odwiedzalności tej części Parku Handlowego Bielany – mówi Katarzyna Gawlik, Dyrektor ds Zarządzania Centrami Handlowymi w Inter IKEA Centre Group Poland.

Według danych zebranych przez Inter IKEA Centre Group Poland, właściciela i zarządcę Parku Handlowego Bielany, wzrost odwiedzalności części meblowej rósł systematycznie. Wynosił on  od 113 proc. w styczniu do 126 proc. w marcu br. w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.

Jeśli chodzi o poziom pustostanów, to przez ostatnie kilka lat część Parku z galerią handlową (w której znajduje się hipermark Tesco) była niemal bez przerwy wynajęta. Obecnie wolne lokale stanowią zaledwie 1 proc. całej powierzchni najmu w tej właśnie części Parku Handlowego Bielany, podczas gdy część meblowa jest wynajęta w 100 proc. Wynik ten pokazuje duży potencjał Parku Handlowego Bielany oraz jego popularność wśród klientów i najemców. Jak bowiem wskazuje raport firmy Jones Lang LaSalle (Rynek handlowy w Polsce w III kw. 2012 r.), w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców poziom pustostanów wynosił około 3 proc. i wzrósł o ok. 1 proc. w porównaniu do grudnia 2011 roku. W przypadku Parku Handlowego Bielany jest on obecnie niemal zerowy.

« wróć do listy komunikatów prasowych