Biuro prasowe

Dzień Ziemi – czas na zbiórkę!

17.4.2012

Już wkrótce Dzień Ziemi. Z tej okazji PH Bielany wspólnie z Fundacją Rosa i AG Eko organizują zbiórkę zużytego sprzętu RTV i AGD. To okazja, by łatwo i legalnie pozbyć się elektrośmieci. Na uczestników czekają upominki, a na wszystkich – promocje.

Obchodzony 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi może być dobrym impulsem do wiosennych porządków i jednoczesnego zadbania o środowisko naturalne. Warto pomyśleć, czy nie musimy pozbyć się starego żelazka, zużytego telewizora lub lodówki? Wygodnie i z poszanowaniem natury zrobimy to podczas kolejnej odsłony akcji „Czas na zbiórkę? Naturalnie!”.

Fundacja Rosa, AG Eko i Park Handlowy Bielany zapraszają w sobotę 21 kwietnia do udziału w zbiórce elektroodpadów. Na parkingu naprzeciwko wejścia do PH Bielany stanie specjalny kontener, do którego wszyscy chętni będą mogli składać zepsute czy stare sprzęty elektryczne i elektroniczne: telewizory, odtwarzacze DVD, suszarki, lokówki, komputery, a także pralki i lodówki. Każdy, kto weźmie udział w akcji, otrzyma w zamian ekologiczną torbę na zakupy.

- Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nie wolno wyrzucać elektroodpadów do zwykłego kosza. Takie akcje z jednej strony uczą społeczeństwo, jak postępować ekologicznie, a z drugiej ułatwiają naszym klientom zgodne z prawem pozbycie się niepotrzebnych urządzeń - podkreśla Anna Cieciuch, marketing menager w PH Bielany. – Przy okazji zapraszamy tego dnia do sklepów w pasażu. Najemcy Parku przygotują bowiem atrakcyjne promocje i obniżki.

Przez całą sobotę 21 kwietnia w sklepach znajdujących się w PH Bielany na klientów będą czekały korzystne rabaty, nawet do 70 proc.!

To już kolejna taka zbiórka prowadzona przez Fundację Rosa i AG Eko wspólnie z Parkiem Handlowym Bielany.

- Popularność wcześniejszych akcji sprawiła, że zdecydowaliśmy się kolejny raz włączyć w te działania, tym razem przy okazji Dnia Ziemi - mówi Bohdan Pecuszok, prezes Fundacji Rosa. – Polacy coraz chętniej angażują się w takie ekologiczne inicjatywy, warto więc im to umożliwiać – dodaje.

Zysk ze zbiórki elektroodpadów zostanie przekazany na realizowane przez Fundację Rosa programy społeczne i edukacyjne wspierające dzieci i młodzież.

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się w sobotę 21 kwietnia w godz. 9.00-17.00.

Plakat elektrozbiórki
« wróć do listy komunikatów prasowych