Biuro prasowe

Firma Hand-Prod dystrybutorem dla lekarzy testów diagnostycznych firmy Quidel

17.11.2009

Za pośrednictwem firmy Hand-Prod na rynek właśnie wchodzą przełomowe produkty marki Quidel – testy diagnostyczne, za pomocą których lekarze mogą łatwo i szybko zdiagnozować chorobę a tym samym zapewnić swoim pacjentom wysoki poziom opieki zdrowotnej oraz maksymalne bezpieczeństwo związane z prawidłowym rozpoznaniem choroby.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia 5,5% populacji choruje co roku na grypę i inne infekcje górnych dróg oddechowych. Oznacza to, iż 2,2 miliona Polaków w najbliższym sezonie zachoruje na infekcje górnych dróg oddechowych z czego według badań PZH 19,8% (czyli 436 tysięcy Polaków) będą stanowiły zachorowania na grypę.

Hand-Prod wpisuje się w ten program wprowadzając bardzo przydatne i łatwe w użyciu testy Quidel:

  • Influenza A+B, test paskowy do szybkiego wykrywania i rozróżniania wirusa grypy A i B z wymazu z nosa, nosogardła lub popłuczyn/aspiratu z nosa.
  • Influenza test paskowy do szybkiego wykrywania wirusa grypy A i B bez rozróżniania czy jest to typ A lub B. .
  • RSV test paskowy do szybkiego wykrywania wirusa atakującego syncytium nabłonka dróg oddechowych z wymazu z nosogardła, aspiratu z nosogardła lub popłuczyn z nosa lub nosogardła. Wirus ten powoduje groźne stany zapalne dolnych dróg oddechowych, zwłaszcza u dzieci.
  • Strep A QuickVue +
  • Strep A QuickVue In-Line
  • Dipstick Strep A.

Najciekawszą w zaistniałej sytuacji epidemiologicznej, grupą testów są testy „grypowe”: Influenza i Influenza A+B. Za ich pomocą można w kilka minut zdiagnozować np.: czy choroba jest pochodzenia bakteryjnego czy wirusowego lub jakiego typu jest wirus. Zastosowanie testów Strep A QuickVue+, Strep A QuickVue In-Line i Dipstrick Strep A pomaga lekarzowi wykryć paciorkowca ropnego z grupy A. Jest on głównym sprawcą anginy podobnej w swej wstępnej fazie do ostrej infekcji wirusowej górnych dróg oddechowych, w której to zdecydowanie antybiotyk nie ma zastosowania.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia w latach 2006 – 2010 Polska została objęta programem tworzenia i wdrażania programów ograniczania powstawania i szerzenia się lekoopornych nawet na antybiotyki patogenów bakteryjnych. Jest to wynik nadmiernego stosowania w ostatnim ćwierćwieczu antybiotyków. W ramach prac jednostek realizujących program opracowane zostały zasady i wytyczne racjonalnej antybiotykoterapii oraz działania edukacyjne prowadzące do ograniczania stosowania środków przeciwbakteryjnych.

Należy pamiętać, że antybiotyki nie działają selektywnie na chorobotwórcze drobnoustroje wywołujące zakażenia. Ich działanie polega również na eliminacji flory saprofitycznej człowieka, która odgrywa ważną rolę w blokowaniu receptorów na błonach śluzowych dla drobnoustrojów chorobotwórczych.

Wprowadzenie do oferty Hand-Produ testów diagnostycznych w kontekście nadchodzącego sezonu grypowego jest doskonałą wiadomością dla wszystkich, którzy dbają o zdrowie własne i swoich dzieci.

« wróć do listy komunikatów prasowych