Biuro prasowe

Głogowskie eliminacje na rodzinnym dopingu

24.8.2011

Po niezwykle upalnych rozgrywkach w Legnicy dzisiejsze eliminacje w Głogowie były równie gorące, a atmosferę podgrzał dodatkowo konkurs rzutów karnych. Uczestnicy mogli też liczyć na żywiołowy doping najbliższych. Wszystko to sprawiło, że impreza przypominała nie tylko sportowe zawody, ale również wyjątkowy piknik rodzinny.  

Tym razem pogoda postanowiła spłatać organizatorom i zawodnikom psikusa, strasząc chmurami i burzą. Krótkotrwały deszcz nie zrobił jednak żadnego wrażenia na 132 piłkarzach, którzy od godz. 10.00 walczyli na boiskach Głogowskich Obiektów Sportowych o awans do finału Ecoren Cup 2011. Dodatkową motywacją była obecność na trybunach rodzin zawodników, które zawzięcie im kibicowały – jedna z 17 występujących dziś drużyn miała nawet silną ekipę fanek! Także i tutaj nie zabrakło zespołów grających we wcześniejszych edycjach turnieju, takich jak m.in. Merkury United czy Miśki Chrobrego.

Wielką gratką dla młodzieży była wizyta dwóch piłkarzy klubu Chrobry Głogów – byli to grający na pozycji pomocnika kapitan zespołu Mateusz Hałambiec oraz bramkarz Michał Augustyn. Najpierw obaj zaprezentowali krótki pokaz strzałów na bramkę i parad bramkarskich, a następnie zaprosili do wspólnej zabawy w konkursie rzutów karnych. Każda drużyna wyłoniła jednego z przedstawicieli, którego zadaniem było pokonanie Michała Augustyna. Oczywiście chętnych było o wiele więcej niż wytypowanych strzelców. Ostatecznie konkurs wygrał Remigiusz Kowalski z FC Drzewce, a wszyscy chętni mogli porozmawiać z zawodnikami Chrobrego Głogów.

Głogowskie eliminacje zakończyły się następującymi wynikiem:

 
Grupa młodsza, roczniki 1999-2001Grupa starsza, roczniki 1996-98

1.       Streetball

1.       KS Kłobuczyn

2.       Merkury United

2.       FC Drzewce

3.       FC Pomieszańce 3.       Wyspa Dziedzionków
Pozostałe drużyny: Pozostałe drużyny:
- Placki Team - Miśki Chrobrego
- FC Głogowianie

- Nic

- Łago - Atomówki
  - FC Kikuty
  - Nic Mi Nie Jest
  - AC Kopernik
  - Biało Zieloni Amatorzy
  - Orły z Budowlanych

 

Dwa pierwsze zespoły z każdej kategorii wiekowej wezmą udział w finałach rozegranych w piątek 26 sierpnia na boisku Zagłębia Lubin SA.

Nagrody funduje KGHM Ecoren – dla wszystkich drużyn w rundzie eliminacyjnej przygotowano dyplomy, piłki oraz koszulki z logo turnieju, najlepszych zespołów w każdej grupie wiekowej – puchary. Podobne upominki – już indywidualnie – otrzymali także wyróżniający się młodzi piłkarze:

- najlepsi bramkarze: Adam Pelczar (Merkury United) i Damian Tyślik (Miśki Chrobrego);

- najlepsi strzelcy: Maciej Janicki (Streetball) i Marcin Pieniążek (KS Kłobuczyn);

- najlepsi zawodnicy: Krystian Woźniak (Streetball) i Damian Delestowicz (Wyspa Dziedzionków).

Nagrodę specjalną otrzymał też zwycięzca konkursu rzutów karnych, Remigiusz Kowalski. Puchary, dyplomy i upominki wręczali Zbigniew Leszko, prezes Głogowskich Obiektów Sportowych, oraz Joanna Szczepaniak, kierownik działu promocji i komunikacji KGHM Ecoren.

Przed nami jeszcze jutrzejsze eliminacje w Lubinie i sam piątkowy Wielki Finał – także na boiskach treningowych Zagłębia Lubin.

Eliminacje w Głogowie - zdj.1. Autor zdjęć: Remigiusz Kloc Eliminacje w Głogowie - zdj.2. Autor zdjęć: Remigiusz Kloc Eliminacje w Głogowie - zdj.3. Autor zdjęć: Remigiusz Kloc Eliminacje w Głogowie - zdj.4. Autor zdjęć: Remigiusz Kloc Eliminacje w Głogowie - zdj.5. Autor zdjęć: Remigiusz Kloc
« wróć do listy komunikatów prasowych