Biuro prasowe

Grali przed profesjonalistami

25.8.2011

Ostatni dzień eliminacji turnieju Ecoren Cup 2011 przebiegł bardzo podobnie jak dwa wcześniejsze: na lubińskim boisku zameldowało się 16 drużyn i 124 zawodników, którzy w pełnym słońcu rywalizowali o awans do finału. Gośćmi specjalnymi byli piłkarze Młodej Ekstraklasy oraz zawodnicy pierwszego składu Zagłębia Lubin. 

Dla młodzieży, która wystartowała w lubińskich eliminacjach, możliwość spotkania z prawdziwymi piłkarskimi profesjonalistami była wspaniałym prezentem. Goście nie zawiedli i pojawili się w licznym składzie: trenerowi Tomaszowi Bożyczce towarzyszyli zawodnicy Młodej Ekstraklasy oraz pozostali członkowie kadry trenerskiej: Karol Sitarski (kierownik II drużyny), Paweł Karmelita (trener juniorów) i Piotr Orzechowski (trener odnowy biologicznej). Jako drudzy, pewien czas później, zjawili się zawodnicy z pierwszego zespołu Zagłębia: pomocnicy Łukasz Hanzel, Adrian Rakowski i Damian Dąbrowski, obrońca Bartosz Rymaniak i bramkarz Aleksander Ptak. Było trochę czasu na wspólne zdjęcia, autografy, rozmowy o piłce nożnej oraz oglądanie przyniesionych przez przybyszy pucharów i medali. Mistrzowie Młodej Ekstraklasy mogą stać się dla uczestników Ecoren Cup wzorem do naśladowania – są od nich niewiele starsi, a już odnieśli spektakularny sukces, zdobywając tytuł w sezonie 2010/2011. Podkreślał to również Marek Bestrzyński, prezes Zagłębia Lubin, zaznaczając, ze ma nadzieję, iż podczas Ecoren Cup objawią się talenty, które być może w przyszłości staną się zawodnikami klubu.

Ostatni dzień eliminacji przyniósł następujące wyniki:

 

 

Grupa młodsza, roczniki 1999-2001

 

 

Grupa starsza, roczniki 1996-98

1.       Ekipa z Lubina

2.       Miedziowi

Pozostałe drużyny:

- Ścinawa

- Zagłębiaki

 

1.       Forza Przylesie

2.       FC Żurawia

Pozostałe drużyny:

- FC Chobienia

- Hardcore Team

- The Reds

- Street Time

- Świntuchy

- HS Hubala Skład

- KKS Fanatyk Lubin

- Copper Pride Fans

- FC Kolorowi

- Królewscy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nagrody funduje KGHM Ecoren – dla wszystkich drużyn w rundzie eliminacyjnej przygotowano dyplomy, piłki oraz koszulki z logo turnieju, najlepszych zespołów w każdej grupie wiekowej – puchary. Tradycyjnie też podobne upominki otrzymali wyróżniający się młodzi piłkarze:

- najlepsi bramkarze: Adrian Kulik i Michał Słowiński;

- najlepsi strzelcy: Piotr Dziubczyński  i Piotr Kiwak;

- najlepsi zawodnicy: Krystian Jakowicz  i Filip Szyszko.

Puchary, dyplomy i upominki wręczali prezes Marek Bestrzyński oraz Joanna Szczepaniak, kierownik działu promocji i komunikacji KGHM Ecoren.

A już jutro czas na Wielki Finał! Przypomnijmy, które zespoły wywalczyły sobie prawo do walki o finałowe miejsca:

 

 

Grupa młodsza, roczniki 1999-2001

 

 

Grupa starsza, roczniki 1996-98

1.       Barcelona

2.       FC Kartuska

3.       Streetball

4.       Merkury United

5.       Ekipa z Lubina

6.       Miedziowi

1.       Bez Nazwy

2.       Emaus Zagrodno

3.       KS Kłobuczyn

4.       FC Drzewce

5.       Forza Przylesie

6.       FC Żurawia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do gorącego kibicowania na boiskach treningowych Zagłębia Lubin.

Eliminacje w Lubinie - zdj.1. Autor zdjęć: Tomasz Folta. Eliminacje w Lubinie - zdj.2. Autor zdjęć: Tomasz Folta. Eliminacje w Lubinie - zdj.3. Autor zdjęć: Tomasz Folta. Eliminacje w Lubinie - zdj.4. Autor zdjęć: Tomasz Folta. Eliminacje w Lubinie - zdj.5. Autor zdjęć: Tomasz Folta. Eliminacje w Lubinie - zdj.6. Autor zdjęć: Tomasz Folta. Eliminacje w Lubinie - zdj.7. Autor zdjęć: Tomasz Folta.
« wróć do listy komunikatów prasowych