Biuro prasowe

Gry i zabawy z recyklingu

14.11.2013

Jesienne wieczory nie muszą oznaczać siedzenia przed telewizorem czy komputerem. Warto spędzać je z najbliższymi, bawiąc się wspólnie przy grach planszowych czy logicznych. A inspiracją do wykonania własnej ciekawej gry mogą być warsztaty recyklingowe w Parku Handlowym Bielany.

Po zajęciach poświęconych lampionom i biżuterii z odzysku przyszedł czas na gry. Animatorki z wrocławskiej Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej „Gniazdko” inspirować będą dzieci i dorosłych do twórczego i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Podczas zajęć „1, 2, 3 - graj z nami Ty” wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z różnego rodzaju grami planszowymi, dydaktycznymi i sprawnościowymi. Uczestnicy warsztatów samodzielnie wykonają niezbędne podczas gier elementy, które powstaną z surowców wtórnych: tektury, plastikowych butelek, nakrętek i korków, kapsli, guzików i ścinków tkanin. Warcaby, chińczyk, planszowe wyścigi – to tylko wybrane propozycje gier tworzonych z materiałów uznawanych za odpady.

Organizatorzy zapewniają materiały i dobrą zabawę. Z gotowymi oraz powstałymi w trakcie warsztatów grami z recyklingu uczestnicy będą mogli się bawić na miejscu, włączając do tego również przypadkowych przechodniów. Będą mogli również zabrać wykonane własnoręcznie przedmioty do domu.

Warsztaty plastyczno-recyklingowe „1, 2, 3 - graj z nami Ty” odbędą się w niedzielę 17 listopada br. w godz. 11.00-16.00 w pasażu Parku Handlowego Bielany przy ul. Czekoladowej, w sąsiedztwie hipermarketu Tesco. A już od początku grudnia uczestnicy zajęć będą tworzyć ozdoby choinkowe i prezenty gwiazdkowe.

Gra przygotowana z materiałów do recyklingu Pionki powstałe z odpadów
« wróć do listy komunikatów prasowych