Biuro prasowe

Gwiazdkowe ekowarsztaty

4.12.2013

Czas przedświątecznych przygotowań trwa w najlepsze. Trwa też cykl warsztatów plastyczno-recyklingowych poświęconych pomysłom na niebanalne ozdoby choinkowe i prezenty. Kolejne zajęcia już 8 grudnia! 

Będą to już drugie warsztaty, podczas których wszyscy chętni będą mogli nauczyć się, jak z różnych pozornie niepotrzebnych rzeczy wyczarować ładne i przydatne upominki oraz dekoracje świąteczne. Pomysłów jest wiele: łańcuch i gwiazdki z kolorowej makulatury, ozdoby z zakrętek po soczkach, błyszczące bombki ze starych płyt, wigilijne drzewka z korków po winie... wystarczy wykorzystać wyobraźnię i zwykłe, dostępne materiały. A jeśli brakuje nam pomysłu, animatorki z Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej „Gniazdko” służą radą i sprawdzonymi rozwiązaniami. Podpowiedzą też, jak wykorzystać teoretycznie zbędne rzeczy i przygotować drobne świąteczne upominki, np. ramki na zdjęcia z opakowań po płytach CD czy recyklingowe breloczki i skarbonki. 

Organizatorzy zapewniają materiały i dobrą zabawę. Tradycyjnie uczestnicy warsztatów będą mogli zabrać wykonane własnoręcznie przedmioty do domu i obdarować nimi najbliższych.

Warsztaty plastyczno-recyklingowe odbędą się w niedzielę 8 grudnia br. w godz. 11.00-16.00 w pasażu Parku Handlowego Bielany przy ul. Czekoladowej, w sąsiedztwie hipermarketu Tesco. A za tydzień ostatnie już z grudniowych spotkań poświęconych ozdobom choinkowym i prezentom gwiazdkowym. Będą to jednocześnie ostatnie zajęcia w ramach warsztatów „Recykling na wielką skalę”.

« wróć do listy komunikatów prasowych