Biuro prasowe

Kartki życzliwości nagrodzone

3.12.2015

Dzieci z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie rozpoczęły obchody barbórki już 1 grudnia. Okazją do świętowania była uroczystość wręczenia nagród uczniom, którzy przygotowali najpiękniejsze prace plastyczne na doroczny konkurs „Kartki życzliwości PeBeKa”. Gratulacje małym artystom złożył w imieniu zarządu prezes firmy Jacek Kulicki.

- Wszystkie wykonane przez was kartki są piękne. Dziękujemy, że z takim zaangażowaniem podeszliście do konkursowego zadania. A także za to, że w przygotowanie dzisiejszej uroczystości barbórkowej włożyliście tyle serca - mówił Jacek Kulicki, prezes PeBeKa, w trakcie uroczystości rozdania konkursowych nagród. – Przekażemy górnikom w waszym imieniu najlepsze życzenia, za które bardzo dziękuję.

Nagrodę za przygotowanie najlepszej „Kartki życzliwości”, która została oficjalna kartką bożonarodzeniową PeBeKa, otrzymała 11-letnia Natalia Sydorów. Zwycięska praca przedstawia dwie pięknie ustrojone choinki. Prezes Kulicki pogratulował i wręczył upominki również pozostałym autorom kartek. O uroczystą oprawę finału konkursu zadbały same dzieci, przygotowując własny program artystyczny, na który złożyły się recytacje wierszy i śpiewanie piosenek.

Wtorkowe Spotkanie w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych było już trzynastym finałem konkursu na „Kartkę życzliwości PeBeKa”. Jej celem jest wspieranie lubińskiej placówki, która otacza opieką dzieci i młodzież z upośledzeniem umysłowym. Tradycyjnie nagrodzone prace plastyczne jako oficjalne firmowe kartki trafiają co roku do partnerów biznesowych spółki, W tym roku pracę Natalii można było kupić m.in. na charytatywnym kiermaszu świątecznym 22 listopada, który towarzyszył uroczystej mszy świętej odprawionej z okazji Dnia Górnika w kościele p.w. św. Jana Bosko w Lubinie.

- Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do pracy artystycznej, w której są wyjątkowe i świetnie się spełniają – mówi Agnieszka Kubica-Radek, Dyrektor ds. Zarządzania Organizacją i Spraw Pracowniczych oraz członek kapituły konkursowej. – Idea ta sprawdza się już od lat i cieszy się niesłabnącą popularnością, o czym świadczy liczba wydrukowanych do tej pory kartek. Było ich w sumie 23 tysiące.

Zwycięska kartka Wyróżnienie - kartka Alicji Zielińskiej Wyróżnienie - kartka Anny Zapalskiej Wyróżnienie - kartka Ewy Dziedzic
« wróć do listy komunikatów prasowych