Biuro prasowe

Kartki życzliwości w świątecznej aurze

12.12.2013

Najbardziej znanym symbolem Bożego Narodzenia jest pięknie przybrana choinka. Nieprzypadkowo zatem świąteczne drzewko znalazło się na firmowej kartce pocztowej PeBeKa. Autorką pracy jest 15-letnia Anita Kaźmierska. Dziś w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych ogłoszono wyniki jedenastej edycji „Kartek życzliwości”.

O wyborze świątecznej pocztówki firmowej zadecydował wynik konkursu, który PeBeKa organizuje wśród uczniów ZSiPO już od pięciu lat. Spośród kilkudziesięciu zgłoszonych prac wybrano najlepsze i najciekawsze projekty, a dzisiaj w Zespole Szkół nastąpiło podsumowanie tej edycji.

Oprócz pracy Anity Kaźmierskiej, której propozycja wybrana została jako motyw firmowej kartki świątecznej PeBeKa, kapituła konkursowa postanowiła wyróżnić dodatkowo trójkę podopiecznych lubińskiego ZSiPO. Są to: Wojciech Wawrynowicz, Ewelina Jebut i Oskar Barowicz. Wszyscy wyróżnieni odebrali dyplomy i upominki z rąk Agnieszki Kubicy-Radek, dyrektor ds. organizacji w PeBeKa. Nie zabrakło podziękowań i świątecznych życzeń oraz pamiątkowych zdjęć. Uczniowie szkoły przygotowali również specjalną niespodziankę – koncert kolęd i pastorałek. Dla wszystkich uczestników spotkania – dzieci, ich rodziców, kadry nauczycielskiej oraz przedstawiciela PeBeKa – były to wzruszające chwile.

Akcję „Kartki życzliwości” Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa organizuje od 2008 roku. Jej celem jest wsparcie finansowe Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych oraz pomoc dzieciom i młodzieży, które na co dzień zmagają się zarówno z własnymi ograniczeniami (uczą się tu osoby z niepełnosprawnością intelektualną), ale również ze zjawiskiem społecznej nietolerancji. Uczniowie ZSiPO zyskują szansę na rozwój swoich umiejętności plastycznych i wiarę we własne możliwości, mogą także zdobyć zawód, który wyrówna ich szanse na pełnoprawne funkcjonowanie w społeczeństwie. Dochód ze sprzedaży kartek zostanie przeznaczony na cele statutowe szkoły.

Zwycięska kartka Wyróżnienie (1) Wyróżnienie (2) Wyróżnienie (3)
« wróć do listy komunikatów prasowych