Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

13.12.2018

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie świętuje pięciolecie działalności

Ponad 11 tys. pacjentów z województwa małopolskiego, ale również z całego kraju, i ponad 50 tys. udzielonych porad lekarskich – to bilans działalności Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie.

czytaj więcej...

25.6.2018

Wakacyjny warsztat dietetyczny dla pacjentów i ich rodzin

Co jeść, a czego nie jeść w trakcie chemio- czy radioterapii? Jak właściwie się żywić po zakończeniu leczenia? O tym oraz o mitach dotyczących raka i diety można będzie posłuchać podczas najbliższych otwartych warsztatów dietetycznych w Centrum Radioterapii Amethyst.
czytaj więcej...

28.3.2018

Raport o polskiej radioterapii onkologicznej

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie jest największym – pod względem liczby leczonych pacjentów – ośrodkiem radioterapeutycznym w Małopolsce. 
czytaj więcej...

28.2.2018

Brachyterapia bardziej przyjazna

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie wydało specjalistyczną publikację poświęconą brachyterapii. Poradnik brachyterapii otrzymują wszyscy pacjenci poddawani tej terapii.
czytaj więcej...

9.1.2018

Kompendium radioterapii onkologicznej po polsku

Właśnie ukazała się polskojęzyczna  książka  o radioterapii  onkologicznej. W tłumaczenie oraz opracowanie tej niezwykle potrzebnej pozycji zaangażowało się kilka centrów onkologii z całej Polski, w tym lekarze z krakowskiego Centrum Radioterapii Amethyst. Patronem wydawnictwa jest Polskie Towarzystwo Radioterapii Onkologicznej.
czytaj więcej...

27.12.2017

Stabilny rozwój, dobra współpraca, wsparcie w kształceniu

Krakowskie Centrum Radioterapii Amethyst obchodzi czterolecie działalności. Ośrodek ma już stabilną pozycję w całym regionie, ściśle współpracując ze Szpitalem Specjalistycznym im. L. Rydygiera. Z każdym rokiem rośnie liczba leczonych osób oraz stosowanych technik napromieniania – w sumie od momentu otwarcia do końca listopada br. przyjęło ponad 7,7 tys. pacjentów.

czytaj więcej...

23.10.2017

Skutecznie leczyć nowotwory piersi

Rak piersi to na świecie najczęściej występujący nowotwór u kobiet. Szacuje się, że co roku ta choroba rozpoznawana jest u blisko 1,7 miliona kobiet, a ponad 500 tys. umiera z tego powodu.
czytaj więcej...

24.7.2017

W Amethyście uczą radioterapeutów

Pięciu lekarzy-rezydentów przygotowuje się w Centrum Radioterapii Amethyst do specjalizacji. To odpowiedź tej placówki na pogłębiający się deficyt lekarzy w Polsce.

czytaj więcej...

2.6.2017

Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu jeszcze w tym roku

Międzynarodowe standardy leczenia, nowoczesny sprzęt, całość terapii w jednym miejscu – takie korzyści odniosą pacjenci z rejonu Zgorzelca dzięki uruchomieniu Centrum Radioterapii Amethyst. Placówka powstaje w ścisłej współpracy z Wielospecjalistycznym Szpitalem w Zgorzelcu. Będzie działała jeszcze w tym roku.
czytaj więcej...

24.5.2017

Głęboki wdech chroni serce

Jak skutecznie prowadzić radioterapię nowotworów piersi i chłoniaków, chroniąc jednocześnie serce przed ryzykiem powikłań kardiologicznych? W Centrum Radioterapii Amethyst tego typu zabiegi realizowane są poprzez napromienianie na wstrzymanym oddechu – czyli metodą breath hold.

czytaj więcej...