Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

29.3.2016

Wiosenne przyspieszenie prac na budowie trzeciego odcinka S5

Mimo niekorzystnej pogody przez cały okres zimowy trwały prace przy budowie obiektów inżynieryjnych powstających w ramach trzeciego odcinka drogi ekspresowej S5 od Marcinowa do węzła Wrocław Północ. Generalny wykonawca tego odcinka, włoska spółka Astaldi, wznowił już roboty ziemne, rozpoczęła się także rozbiórka obiektów na terenie dawnych ogródków działkowych, gdzie powstaną wjazdy i zjazdy z nowej drogi S5, oraz trwają prace przy budowie kanalizacji deszczowej.

czytaj więcej...

14.1.2016

Ruszyła budowa nowego mostu na Widawie

Będzie miał trzynaście przęseł i 750 metrów długości, a po każdej z jezdni auta poruszać się będą po dwóch pasach – rozpoczęła się budowa mostu na Widawie z wykorzystaniem technologii nasuwania podłużnego. Wykonawca trzeciego odcinka budowanej drogi ekspresowej S5 złożył również projekty wykonawcze, osiągając w ten sposób drugi kamień milowy inwestycji.
czytaj więcej...

19.10.2015

Wyraźny postęp prac na trzecim odcinku S5

Prace przy budowie dolnośląskiego fragmentu drogi ekspresowej S5 nabierają tempa. Na jej trzecim odcinku, realizowanym przez firmę Astaldi, roboty prowadzone są na 14 spośród 18 zaprojektowanych mostów i wiaduktów. Trwają również intensywne przygotowania do rozpoczęcia nasuwania mostu, który stanie nad rzeką Widawą.
czytaj więcej...

27.7.2015

Zmiana organizacji ruchu na budowie trzeciego odcinka S5

Od wtorku 28 lipca na drodze krajowej nr 5  na wysokości Kryniczna wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu – kierowcy przejeżdżać będą w obu kierunkach krótkim objazdem po specjalnie przygotowanej tymczasowej drodze dwukierunkowej. Dzięki temu na wyłączonym odcinku „piątki” firma Astaldi będzie mogła rozpocząć prace przy budowie zaplanowanego w ramach S5 węzła Kryniczno.

czytaj więcej...

10.7.2015

Kamień milowy na budowie trzeciego odcinka S5

Trwają intensywne prace na budowie trzeciego odcinka drogi ekspresowej S5 od Marcinowa do węzła Wrocław Północ, który realizuje włoska spółka Astaldi. Dzisiaj wykonawca złożył do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju kompletny wniosek o zmianę decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), uwzględniający optymalizacje wprowadzone do projektu budowlanego.

czytaj więcej...