Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

25.10.2017

Próby obciążeniowe mostu MS-41

Na budowie drogi ekspresowej S5 Korzeńsko - Wrocław odbyły się próby obciążeniowe mostu drogowego MS-41 przebiegającego nad rzeką Widawą. Ich celem było sprawdzenie konstrukcji obiektu, a do testów wykorzystano siedem czteroosiowych samochodów ciężarowych wyładowanych piaskiem lub żwirem.

czytaj więcej...

4.10.2017

Likwidacja objazdu przy Trzebnicy

Kierowcy poruszający się drogą wojewódzką Trzebnica – Oborniki Śląskie nie muszą już jeździć objazdem przez fragment ruchliwej drogi krajowej nr 5. Zakończono najważniejsze prace drogowe prowadzone na drodze wojewódzkiej 340 i dzisiaj możliwe było przywrócenie ruchu pod wiaduktem.

czytaj więcej...

14.7.2017

Zmiany w organizacji ruchu w związku z budową S5

Kolejne fragmenty nowej drogi ekspresowej S5 na odcinku Kryniczno – Będkowo udostępniane kierowcom. Dzięki przeniesieniu ruchu na nową jezdnię możliwe będzie prowadzenie prac drogowych oraz wykończeniowych przy wybranych obiektach mostowych przyszłej ekspresówki.

czytaj więcej...

4.4.2017

Mosty na Widawie i Ławie już niemal gotowe

Dobiegła końca budowa 750-metrowego mostu nad Widawą w ramach powstającej drogi ekspresowej S5. Wszystkie segmenty obiektów mostowych zostały nasunięte na podpory, wykonano też końcowy styk montażowy. W rejonie Wiszni Małej kończy się natomiast proces nasuwania mniejszego mostu - nad rzeką Ławą.
czytaj więcej...

28.12.2016

Przełożenie ruchu na fragment przyszłej drogi S5

Już od 28 grudnia kierowcy mogą przejechać po krótkim fragmencie przyszłej drogi ekspresowej S5 Wrocław – Korzeńsko. Na 1,5-kilometrowym odcinku obwodnicy Trzebnicy, gdzie obecnie budowany jest jeden z dużych węzłów drogowych S5, ruch został bowiem przełożony na nową jezdnię.

czytaj więcej...

9.12.2016

Przybywa nawierzchni na trzecim zadaniu S5

Już blisko połowę masy bitumicznej przyszłej drogi ekspresowej S5 ułożono na odcinku od Marcinowa do węzła Wrocław Północ budowanym przez firmę Astaldi. Dzięki szybko postępującym pracom na rondzie Obrońców Grodna coraz łatwiej wyobrazić sobie kształt przyszłego największego wrocławskiego węzła drogowego i poszczególnych łącznic, dzięki którym S5 połączy się z Autostradową Obwodnicą Wrocławia.

czytaj więcej...

8.9.2016

Półmetek prac przekroczony

Mijają dwa lata od podpisania przez wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad kontraktu na wybudowanie trzeciego zadania drogi ekspresowej S5 Korzeńsko – Wrocław. Generalny wykonawca, firma Astaldi, zrealizował już ponad 60 proc. wszystkich zaplanowanych prac, w tym około 35 proc. warstw bitumicznych, a za kilkanaście tygodni zakończy się nasuwanie mostu na Widawie.

czytaj więcej...

22.8.2016

Zmiany w organizacji ruchu przy Trzebnicy

W związku z postępującymi pracami na budowie S5 i koniecznością wyburzenia dwóch starych wiaduktów drogowych od 26 sierpnia nastąpi zmiana organizacji ruchu w okolicy Trzebnicy. Zamknięty zostanie fragment drogi wojewódzkiej DW340, ale kierowcy jadący drogą krajową nr 5 oraz mieszkańcy Trzebnicy wciąż będą mogli korzystać z trzech dróg łączących miasto z popularną trasą.
czytaj więcej...

4.8.2016

Przebudowa kanalizacji przy ul. Żmigrodzkiej

Od piątkowego wieczoru 5 sierpnia do niedzieli 7 sierpnia w okolicach ronda Obrońców Grodna trwać będą prace przy przebudowie kanalizacji. Roboty związane są z przebudową węzła Wrocław Północ w ramach powstającej drogi ekspresowej S5.

czytaj więcej...

13.6.2016

Budowa trasy S5 coraz bardziej zaawansowana

Potężny, 750-metrowy most nad Widawą nabiera wyraźnych kształtów – gotowa jest już część obiektu od strony Wrocławia, rozpocznie się też nasuwanie segmentów od północy. Poważną zmianę zauważyć można również na rondzie Obrońców Grodna, gdzie zakończono montaż deskowań pod ustrój nośny na jednym z wiaduktów w ramach powstającej łącznicy.
czytaj więcej...