Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

15.12.2014

Barbórkowe spotkanie seniorów

Obchody górniczego święta co roku jednoczą ludzi zaangażowanych w rozwój Zagłębia Miedziowego. Są wśród nich nie tylko obecni, lecz również emerytowani pracownicy PeBeKa. W piątek 12 grudnia seniorzy spotkali się na tradycyjnej biesiadzie w Hali sportowej w Lubinie.

czytaj więcej...

4.12.2014

Barbórkowe lekcje górniczych tradycji

Kolejny raz Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa aktywnie angażuje się w przybliżanie najmłodszym mieszkańcom Zagłębia Miedziowego tradycji górniczych oraz historii powstania tego regionu. W tym roku w ramach Drzwi Otwartych uczniowie będą mogli wziąć udział w specjalnych zajęciach – zarówno w siedzibie firmy, jak i w szkołach, które odwiedzą pracownicy spółki.
czytaj więcej...

14.11.2014

PeBeKa inauguruje obchody górniczego święta

Dziewiętnaście państwowych medali, dwadzieścia pięć szpad górniczych, dwa honorowe stopnie generalskie, ponad sto osób wyróżnionych odznaczeniami czy obchodzących jubileusz pracy - podczas uroczystej Akademii Barbórkowej PeBeKa w Centrum Kultury Muza w Lubinie nagrodzono pracowników, którzy szczególnie zasłużyli się dla górnictwa oraz firmy.
czytaj więcej...

30.7.2014

Szyby powstają zgodnie z planem

Głębienie szybu GG-1 w Kwielicach przebiega według harmonogramu – po ponad pół roku drążenia metodą mechaniczną na koniec lipca szyb osiągnął głębokość 250 metrów. Intensywne prace trwają również przy szybie wentylacyjnym SW-4, którym każdego dnia wydobywa się 240 metrów sześciennych urobku.

czytaj więcej...

5.2.2014

Zdarzenie w KRG Rudna

W KRG Rudna doszło dziś rano do niegroźnego w skutkach wypadku. W jego wyniku 46-letni sztygar odniósł lekkie obrażenia. Znajduje się obecnie pod opieką lekarską.

czytaj więcej...

12.12.2013

Kartki życzliwości w świątecznej aurze

Najbardziej znanym symbolem Bożego Narodzenia jest pięknie przybrana choinka. Nieprzypadkowo zatem świąteczne drzewko znalazło się na firmowej kartce pocztowej PeBeKa. Autorką pracy jest 15-letnia Anita Kaźmierska. Dziś w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych ogłoszono wyniki jedenastej edycji „Kartek życzliwości”.

czytaj więcej...

3.12.2013

Uczniowie poznają górnicze tradycje

Ponad stu uczniów lubińskich szkół wraz z opiekunami zgłosiło uczestnictwo w Drzwiach Otwartych - specjalnej akcji edukacyjnej zorganizowanej w ramach obchodów Barbórki. Dzięki inicjatywie Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa najmłodsi mieszkańcy Zagłębia Miedziowego mogą zapoznać się z tradycjami górniczymi oraz historią powstawania tego górniczego regionu.

czytaj więcej...

2.12.2013

Pierwsze zlecenie oddziału wiertniczego

1 grudnia br. w Niecce Grodzieńskiej pod Bolesławcem rozpoczęła pracę 300-tonowa samojezdna wiertnica. To kluczowy etap w rozwoju powstałego w ubiegłym roku oddziału wiertnictwa powierzchniowego PeBeKa, który tym samym zaczął realizować zamówione przez KGHM odwierty rozpoznawcze.
czytaj więcej...

15.11.2013

PeBeKa rozpoczęła obchody górniczego święta

Odznaczeni górnicy, członkowie zarządu PeBeKa i KGHM Polska Miedź, przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych, oraz delegat Okręgowego Urzędu Górniczego, wzięli udział w uroczystej Akademii Barbórkowej, która odbyła się 15 listopada br. w Centrum Kultury Muza w Lubinie i zainaugurowała obchody górniczego święta w Zagłębiu Miedziowym.
czytaj więcej...

23.9.2013

PeBeKa zakończyła roboty przy budowie przychodni MCZ w Legnicy

Trzy kondygnacje naziemne i jedna podziemna, 4 tysiące metrów kwadratowych powierzchni, 188 pomieszczeń użytkowych, w tym poradnie lekarskie i gabinety zabiegowe oraz apteka. Wszystko to znajduje się w nowej przychodni Miedziowego Centrum Zdrowia w Legnicy. Dzisiaj PeBeKa, wykonawca obiektu, oficjalnie zakończyła prace budowlane i wykończeniowe. Pierwszych pacjentów MCZ przyjmie na początku października.

czytaj więcej...