Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

17.7.2013

Zbicie techniczne szybu SW-4

70 tys. metrów sześciennych powietrza na minutę to docelowa wydajność szybu wentylacyjnego wdechowego SW-4. Dziś nastąpiło zbicie techniczne trzydziestego szybu realizowanego przez Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa z wyrobiskami kopalni ZG Polkowice-Sieroszowice. 

czytaj więcej...

4.7.2013

Tradycja i historia dla przyszłości

Pierwsza ruda miedzi, historyczne zdjęcia z budowy kolejnych kopalni, czy film historyczny ze wspomnieniami pionierów Zagłębia Miedziowego – to tylko część ekspozycji zatytułowanej „Na kartach pamięci”, zaprezentowanej w sali konferencyjnej Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa. 3 lipca br. odbyło się jej uroczyste otwarcie.
czytaj więcej...

11.2.2013

Szyb GG-1 wchodzi w etap mrożenia

Pierwsza solanka popłynęła już w otworach mrożeniowych szybu GG-1 w Kwielicach. Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa rozpoczęło ważny etap budowy: mrożenie górotworu poprzedzające głębienie szybu. GG-1 będzie szybem o najgłębszej strefie zamrożenia i najgłębszym z dotychczas powstałych w Zagłębiu Miedziowym.

czytaj więcej...

1.2.2013

Trudna praca w słonej bryle

Trwa głębienie szybu SW-4 w pokładzie soli kamiennej. Do tej pory przy użyciu kombajnu szybowego PeBeKa udało się pokonać 31 metrów w warstwie soli, a sam szyb osiągnął już głębokość ponad 1057 metrów.

czytaj więcej...

20.12.2012

PeBeKa zakończyła budowę biurowca dla EVRY

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa zakończyło budowę biurowca dla lubińskiej spółki EVRY. Ten wysokiej klasy budynek uzyskał pozwolenie na użytkowanie, a do nowocześnie wyposażonego obiektu mogą się już przeprowadzać pracownicy.

czytaj więcej...

17.12.2012

Wigilijne drzewko na firmowej kartce PeBeKa

Pięknie przybrana choinka jest jednym z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia. Pojawiła się także na pracy 10-letniego Adama Pażucha, która w tym roku została oficjalną firmową kartką świąteczną Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa. Dziś w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych ogłoszono wyniki dziewiątej edycji „Kartek życzliwości”.

czytaj więcej...

12.12.2012

Świąteczny dialog międzypokoleniowy

Obchody Barbórki to nie tylko oficjalne akademie czy karczmy piwne – Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa organizuje kolejne świąteczne spotkanie z seniorami. Byli pracownicy spółki będą mogli posłuchać o prowadzonych inwestycjach i rozwoju firmy, a także jako pierwsi obejrzeć film poświęcony historii PeBeKa.

czytaj więcej...

16.11.2012

Akademia Barbórkowa początkiem górniczego święta w PeBeKa

Osiemnaście honorowych szpad górniczych i siedemnaście państwowych medali, a także ponad sto osób wyróżnionych odznaczeniami lub obchodzących jubileusz pracy - podczas uroczystej Akademii Barbórkowej PeBeKa w Centrum Kultury Muza nagrodzono pracowników szczególnie zasłużonych dla górnictwa oraz firmy.
czytaj więcej...

4.10.2012

PeBeKa drąży sól

Budowa szybu SW-4 zbliża się do jednego z najtrudniejszych etapów – drążenia wyrobiska szybowego w pokładzie soli o grubości blisko 160 metrów. Czegoś takiego nie dokonano jeszcze nigdzie na świecie!
czytaj więcej...

10.8.2012

Tramwajem w Poznaniu sprawniej i wygodniej

Już jutro na trasę tramwajową łączącą Os. Lecha i Franowo w Poznaniu wyruszą pierwsze tramwaje. Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa odpowiedzialne było za realizację specjalistycznych robót konstrukcyjnych związanych z budową przystanku „Kurlandzka – Piaśnicka” i tunelu wraz z rampą wyjazdową.
czytaj więcej...