Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

7.8.2012

Wieża szybowa GG-1 pnie się w górę

Na placu budowy 31. szybu Zagłębia Miedziowego trwają intensywne prace. Ekipa PeBeKa instaluje konstrukcję wieży szybowej, której wysokość wyniesie 45 metrów. To tyle, ile 15-piętrowy wieżowiec! 

czytaj więcej...

1.6.2012

Rusza połączenie kolejowe na Lotnisko Chopina

Pierwszego czerwca oficjalnie uruchomione zostanie połączenie kolejowe między centrum Warszawy a międzynarodowym Lotniskiem Chopina. Dzięki temu mieszkańcy oraz przyjeżdżający na EURO 2012 kibice będą mogli szybko i wygodnie przemieszczać się między tymi ważnymi punktami stolicy.

czytaj więcej...

4.4.2012

Świąteczne kartki z misją

Kolejna edycja świątecznych „Kartek życzliwości” PeBeKa za nami. Podczas dzisiejszego spotkania w lubińskim Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych zwycięzca konkursu Radosław Korbel oraz siedmioro wyróżnionych uczniów odebrało nagrody i pamiątkowe dyplomy.

czytaj więcej...

29.3.2012

Biurowiec EVRY coraz bliżej

Przyciąga wzrok ciekawą konstrukcją, zaokrąglonymi narożnikami oraz sporą wielkością budynku. W powstającym w Lubinie biurowcu EVRY trwają intensywne prace wykończeniowe i przygotowania do montowania szklanej fasady. Według planów inwestycja ma się zakończyć już w czerwcu br.

czytaj więcej...

14.12.2011

Świąteczna zbiórka w Cuprum Arenie

Ruszyła akcja zbierania funduszy na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych w Lubinie – już w najbliższy piątek 16 grudnia w galerii Cuprum Arena można będzie nabyć świąteczne kartki, a cały dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie na potrzeby placówki.

czytaj więcej...

7.12.2011

Spotkanie ze świadkami historii Zagłębia Miedziowego

Emerytura nie musi być czasem alienacji i oderwania od zakładu pracy. Bardzo dba o to PeBeKa, która regularnie organizuje spotkania ze swoimi seniorami. Najbliższe odbędzie się w piątek 9 grudnia. W Biesiadnym Spotkaniu Emerytów weźmie udział aż 300 byłych pracowników przedsiębiorstwa.

czytaj więcej...

5.12.2011

Uśmiechnięty Mikołaj na kartce PeBeKi

Praca 11-letniego Krzysztofa Jeża, przedstawiająca Mikołaja wśród śnieżnego krajobrazu, będzie oficjalną kartką bożonarodzeniową Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa SA. Jego propozycja wygrała spośród ponad 50 prac przygotowanych przez uczniów lubińskiego Zespołu Szkół Specjalnych na organizowany przez PeBeKę konkurs.

czytaj więcej...

30.11.2011

Druga Perła Polskiej Gospodarki dla PeBeKi

W ostatni poniedziałek listopada w Teatrze Wielkim w Warszawie wręczono jedną z najbardziej prestiżowych nagród gospodarczych w Polsce – Perły Polskiej Gospodarki. W tym elitarnym gronie już po raz drugi znalazło się Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa.
czytaj więcej...

18.11.2011

PeBeKa inauguruje barbórkowe obchody

Dwadzieścia siedem honorowych szpad górniczych, osiemnaście państwowych medali,  prawie sto osób wyróżnionych odznaczeniami czy obchodzących jubileusz pracy - podczas uroczystej Akademii Barbórkowej PeBeKa w Centrum Kultury Muza nagrodzono pracowników szczególnie zasłużonych dla górnictwa oraz firmy.

czytaj więcej...

13.9.2011

Zabytkowa Wieliczka z nowoczesnym zapleczem

Pracownicy Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa S.A zakończyli kolejną misję w zabytkowej Kopalni Soli „Wieliczka”. Dzięki ich zaangażowaniu i wykonanej pracy możliwe będzie udostępnienie turystom do zwiedzania kolejnego fragmentu kopalni, stanowiącej jeden z najcenniejszych polskich zabytkowych obiektów architektonicznych. 

czytaj więcej...