Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

18.8.2011

Aby być bliżej

Nowy budynek dla lubińskiego hospicjum zaprezentowało dzisiaj Stowarzyszenie Palium. Pracownicy PeBeKa co roku przekazują na rzecz Stowarzyszenia 1 proc. swojego podatku. Przedsiębiorstwo od lat wspiera działalność Palium.

czytaj więcej...

8.6.2011

Szyb GG-1 wchodzi w kolejną fazę

Strategiczna inwestycja KGHM Polska Miedź S.A. w Zagłębiu Miedziowym, czyli szyb GG-1, osiągnęła ważny etap – wykonano wszystkie otwory mrożeniowe. Pracownicy Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa przygotowują się też do wykonania pierwszego elementu budowy głowicy szybu, czyli ściany szczelinowej i fundamentów pod przyszłą wieżę szybową.

czytaj więcej...

22.3.2011

Konsorcjum PeBeKa-Bilfinger-ZUE podpisało kontrakt w Poznaniu

Wczoraj w Poznaniu konsorcjum firm budowlanych, w skład którego wchodzi Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A., podpisało umowę na budowę nowej linii tramwajowej os. Lecha - Franowo w stolicy Wielkopolski. Wartość kontraktu to 224,98 mln zł.

czytaj więcej...

16.2.2011

PeBeKa zbuduje tunel w Poznaniu

Konsorcjum firm budowlanych, w skład którego wchodzi Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A., wygrało przetarg na budowę nowej linii tramwajowej w Poznaniu. Wielkopolski projekt jest częścią nowopowstającej infrastruktury na Euro 2012.

czytaj więcej...

1.2.2011

Szyb SW-4 ma już ponad 800 metrów

807,1 m głębokości w obudowie tubingowej i betonowej oraz około 811 m w wyłomie – na taki poziom w styczniu w szybie SW-4 zeszli pracownicy PeBeKa. Jak dotąd, prace poza strefą mrożeniową przebiegają bez większych komplikacji.

czytaj więcej...

22.11.2010

PeBeKa Perłą Polskiej Gospodarki

19 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono statuetki „Perła Polskiej Gospodarki”. Po raz pierwszy w tym prestiżowym zestawieniu znalazło się lubińskie Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A.  Tym samym spółka pokonała wielu większych konkurentów z branży budowlanej.

czytaj więcej...

16.8.2010

PeBeKa rekrutuje fachowców

Nowy regulamin naboru pracowników obowiązuje w PeBeKa od sierpnia br. Firma stawia na wykształcenie kierunkowe, zarówno na absolwentów politechnik i Akademii Górniczo - Hutniczej, średnich szkół technicznych, jak i szkół zawodowych. Regulamin szczegółowo precyzuje wymagania wobec kandydatów na poszczególne stanowiska oraz sposób prowadzenia rekrutacji.

czytaj więcej...

24.6.2010

PeBeKa wraca do Wieliczki

Po rocznej przerwie Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. wraca do prac w zabytkowej Kopalni Soli „Wieliczka”. Tym razem pracownicy PeBeKi zajmą się przebudową podszybi oraz zbrojeniem szybu Regis, który jest najstarszym istniejącym szybem górniczym w Polsce.

czytaj więcej...

31.3.2010

50 lat PeBeKa

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. z siedzibą w Lubinie szykuje się do głównych obchodów jubileuszu 50-lecia. 23 kwietnia odbędzie się jubileuszowa konferencja naukowa spółki, której będzie towarzyszyć wystawa zdjęć i dokumentów ilustrująca dorobek firmy. Zaplanowana jest również premiera jubileuszowego wydawnictwa „Czerpiemy z tradycji, stawiamy na przyszłość”.

czytaj więcej...

27.1.2010

PeBeKa buduje nowy szyb w Zagłębiu Miedziowym

W jubileuszowym, pięćdziesiątym roku funkcjonowania, lubińska PeBeKa rozpocznie budowę kolejnej strategicznej inwestycji dla KGHM Polska Miedź. Ruszyły już prace związane z powstaniem trzydziestego pierwszego szybu w Zagłębiu Miedziowym. Wyznaczony został teren budowy w Kwielicach k. Grębocic.


czytaj więcej...