Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

5.1.2010

Jubileuszowy rok w PeBeKa

50 lat skończy w 2010 roku Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa z Lubina. W tym wyjątkowym, jubileuszowym roku firma planuje m.in. organizację sympozjum naukowego, wystawy ulicznej i spotkań z pionierami Zagłębia Miedziowego.


czytaj więcej...

16.11.2009

Barbórka 2009 w PeBeKa

14 listopada br. świętowanie Barbórki rozpocznie się od spotkań i imprez mniej formalnych, czyli karczmą piwną i combrem babskim. Na 20 listopada br., przewidziana jest oficjalna akademia z okazji górniczego święta w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie, na którą zaproszeni zostaną byli i obecni pracownicy oraz jubilaci zasłużeni dla PeBeKi.

czytaj więcej...

2.11.2009

Szyb SW-4 – pół kilometra wgłąb ziemi

Pierścień tubingowy nr 326 zabudowali w szybie SW-4 górnicy z rejonu KRG Szyby PeBeKa Lubin. Po 16 miesiącach drążenia osiągnięto poziom 500 metrów gotowego szybu. To kolejny przełomowy moment tego jednego z największych obecnie w kraju górniczego przedsięwzięcia w zakresie robót udostępniających.

czytaj więcej...

28.10.2009

Umowa na budowę łącznika podpisana

27 października 2009 w Warszawie podpisano umowę pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. a konsorcjum, w skład którego wchodzi również PeBeKa. Umowa obejmuje budowę łącznicy do lotniska Okęcie oraz modernizacji linii kolejowej łączącej Międzynarodowy Port Lotniczy Okęcie z centrum Warszawy.

czytaj więcej...

6.10.2009

Pierścień tubingowy nr 300 w szybie SW-4 zabudowany!

Koniec września okazał się przełomowy dla budowy szybu SW- 4 ze względu na fakt zabudowania w szybie trzechsetnego pierścienia obudowy żelbetonowej zwanej tubingiem. Jeden taki pierścień tubingowy zwiększa głębokość szybu o 1,5 metra. Po 14 miesiącach drążenia i zbrojenia tymczasowego osiągnięto tym samym poziom 460 metrów gotowego szybu.

czytaj więcej...

30.9.2009

Zmiany w zarządzie PeBeKa

Wieloletni fachowiec, specjalista od głębienia szybów i budowy tuneli stanął na czele zarządu Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa S.A. z Lubina. 30 września 2009 roku Walne Zgromadzenie firmy podjęło decyzję o powołaniu Jacka Kulickiego na stanowisko prezesa, a Kazimierza Rutkę na wiceprezesa. Obaj są doświadczonymi menedżerami zatrudnionymi od wielu lat w spółce.

czytaj więcej...

17.9.2009

PeBeKa - ekspert górniczych technologii

Przedstawiciele przedsiębiorstwa PeBeKa wezmą udział w Międzynarodowym Kongresie Górnictwa Rud Miedzi pod hasłem „Perspektywy i wyzwania", który odbędzie się w Lubinie w dniach 24-26 września 2009. Organizatorami są KGHM Polska Miedź S.A., Związek Pracodawców Polska Miedź, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa oraz uczelnie: Politechnika Wrocławska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie i Uniwersytet Wrocławski.

czytaj więcej...

26.8.2009

PeBeKa ubiega się o kontrakt w Kanadzie

Od wczoraj Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. wizytują przedstawiciele koncernu BHP Billiton oraz firmy doradczej Stantec Mining w ramach procedury prekwalifikacyjnej dla projektu Jansen.


 

czytaj więcej...

25.8.2009

Kolejny kontrakt PeBeKi w Warszawie

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. z Lubina będzie jednym z wykonawców łącznicy do lotniska Okęcie oraz modernizacji linii kolejowej łączącej Międzynarodowy Port Lotniczy Okęcie z centrum Warszawy. PKP Polskie Linie Kolejowy rozstrzygnęły, ogłoszony w czerwcu br. przetarg.

czytaj więcej...

3.7.2009

Najdłuższy zagraniczny kontrakt PeBeKi zakończony

W ostatnich dniach czerwca 2009 PeBeKa zakończyła realizację pięcioletniego - najdłuższego w swojej historii zagranicznego kontraktu.

czytaj więcej...