Biuro prasowe

Biuro prasowe RSS

Komunikaty Prasowe

18.11.2016

Święto barbórki okazją do podsumowań

133 odznaczonych pracowników, członkowie zarządu PeBeKa i KGHM Polska Miedź, posłowie i senatorowie RP, przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych oraz emerytowani pracownicy PeBeKa wzięli udział w Akademii Barbórkowej, która odbyła się 18 listopada br. w Centrum Kultury Muza w Lubinie.

czytaj więcej...

30.3.2016

PeBeKa buduje rurociąg odwadniania w Kopalni Rudna

Przy szybie R-V trwają prace wiertnicze związane z wykonaniem rurociągu głównego odwadniania. Zleceniodawcą zadania, którego realizacja rozpoczęła się w połowie lutego, jest KGHM Oddział ZG Rudna.
czytaj więcej...

25.2.2016

PeBeKa na konferencji Szkoła Eksploatacji Podziemnej

„Dobre praktyki udostępniania złóż oraz techniki i technologii głębienia szybów” to tematyka sesji pod patronatem Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa i z udziałem ekspertów z lubińskiej firmy w ramach 25 edycji prestiżowej konferencji górniczej Szkoła Eksploatacji Podziemnej, która odbywa się w Krakowie w dniach 22-26 lutego.
czytaj więcej...

18.2.2016

Budowa GG-1 weszła w nowy etap

Zamontowanie ostatniego pierścienia tubingowego w szybie na początku lutego oraz zabudowanie nowoczesnego systemu odwadniania umożliwiły kolejną fazę inwestycji w Kwielicach – dalsze głębienie GG-1, tym razem w obudowie betonowej.

czytaj więcej...

18.12.2015

Jubileuszowe spotkanie seniorów PeBeKa

Już po raz piąty przy wspólnym stole zasiądą ci, których praca przyczynia się do stałego rozwoju Zagłębia Miedziowego – emerytowani pracownicy PeBeKa. W piątek 18 grudnia spotkają się razem na specjalnej biesiadzie w hali sportowej w Lubinie.
czytaj więcej...

3.12.2015

Kartki życzliwości nagrodzone

Dzieci z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie rozpoczęły obchody barbórki już 1 grudnia. Okazją do świętowania była uroczystość wręczenia nagród uczniom, którzy przygotowali najpiękniejsze prace plastyczne na doroczny konkurs „Kartki życzliwości PeBeKa”. Gratulacje małym artystom złożył w imieniu zarządu prezes firmy Jacek Kulicki.
czytaj więcej...

20.11.2015

PeBeKa zainaugurowała obchody barbórki w Zagłębiu Miedziowym

Mamy ambicję nie tylko nadążać za zmianami na rynku, ale wręcz sami je kreować – mówił Jacek Kulicki, prezes Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń, podczas Akademii Barbórkowej, która odbyła się 20 listopada w Centrum Kultury Muza w Lubinie. W wydarzeniu otwierającym obchody barbórki w Zagłębiu wzięli udział liczni goście, m.in. władze PeBeKa i KGHM Polska Miedź, przedstawiciele instytucji górniczych oraz władz wojewódzkich i lokalnych.
czytaj więcej...

6.11.2015

PeBeKa współautorem prestiżowej publikacji Szkoły Eksploatacji Podziemnej

Ekspercka wiedza i wieloletnie doświadczenie docenione – Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa zostało zaproszone do przygotowania pierwszego tomu z serii monografii-przewodników poświęconych dobrym praktykom w górnictwie podziemnym. Publikacja uświetni jubileuszową, 25 edycję Szkoły Eksploatacji Podziemnej.

czytaj więcej...

29.10.2015

Świąteczny kiermasz życzliwości

Przed nami XIII edycja akcji charytatywnej „Kartki życzliwości PeBeKa”. W tym roku wyjątkowa, bo zwycięska kartka zostanie zaprezentowana podczas specjalnego kiermaszu świątecznego, z którego dochód również wspomoże podopiecznych Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.
czytaj więcej...

16.10.2015

Nowe kierunki rozwoju PeBeKa

Prezes Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń Jacek Kulicki uczestniczy w Iranie w rozmowach na temat rozwoju branży górniczej  w tym kraju. Ich celem jest nawiązanie współpracy z partnerami irańskimi w dziedzinie górnictwa. Rozmowy potrwają od 16 do 21 października.

czytaj więcej...