Biuro prasowe

Motoryzacyjne miasteczko przy Parku Handlowym Bielany

24.5.2011

W dniach 27-29 maja warto przyjechać do Parku Handlowego Bielany. Przy Parku stanie miasteczko Bridgestone – raj dla miłośników motoryzacji i wszystkich tych, dla których bezpieczeństwo na drodze to podstawa. Na miejscu bedzie można skorzystać ze stanowisk diagnostycznych opon, symulatorów jazdy w trudnych warunkach, a także dowiedzieć się, jak zachować się podczas wypadku. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci.

Na parkingu przy Parku Handlowym Bielany, na przestrzeni ponad 1300 m², stanie miasteczko Brigdgestone – prawdziwa gratka dla zmotoryzowanych. Wypełni je mnóstwo atrakcji, będzie można również otrzymać fachowe wsparcie dotyczące bezpieczeństwa na drodze, a także po prostu interesująco spędzić czas.

Na placu staną stanowiska diagnostyczne, na których specjaliści sprawdzać będą ciśnienie w oponach oraz głębokość bieżnika, a po badaniu wręczą kierowcy aktualną kartę kontroli ogumienia. Do dyspozycji gości będą symulatory pozorujące jazdę w zmieniających się warunkach atmosferycznych oraz podczas niebezpiecznych sytuacji na drodze. Dzięki udziałowi w reżyserowanych sytuacjach kierowcy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności i czas reakcji w trudnych sytuacjach. Co godzinę w miasteczku odbywać się będą pokazy ratownictwa medycznego, podczas których kierowcy dowiedzą się, jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu podczas wypadku samochodowego. Specjaliści podpowiedzą także, jak ergonomicznie zorganizować przestrzeń w samochodzie – takie elementy jak ustawienie fotela czy odległość kierownicy znacznie wpływają na bezpieczeństwo kierowcy na drodze. Oprócz pokazów będzie można zasięgnąć indywidualnych konsultacji przy stanowisku ratowników.

Głównym celem wydarzenia jest edukacja kierowców w kwestii bezpieczeństwa. Ale podczas trzech dni z Bridgestone nie zabraknie także dobrej zabawy i konkursów, takich jak zmiana koła na czas oraz rozpędzanie osi samochodu rowerkiem treningowym. Na śmiałków chcących sprawdzić się w tych konkurencjach czekać będą atrakcyjne nagrody.

 

Na nudę nie będą uskarżać się także najmłodsi. W myśl zasady: czego się Jaś nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał organizatorzy przewidzieli także strefę dla dzieci. Znajdzie się w niej miasteczko ruchu drogowego, po którym dzieciaki będą jeździły plastikowymi samochodzikami i pod okiem instruktora uczyły się znaków drogowych oraz zasad ruchu na drodze. Będzie też coś dla małych miłośników dwóch kołek – w miasteczku rowerowym, także pod okiem instruktora dzieci będą mogły szlifować woje umiejętności. Dzieci liczyć mogą również na konkursy z nagrodami.

Park Handlowy Bielany to typowo rodzinne centrum. Zależy nam nie tylko na dostarczaniu wysokiej jakości produktów i rozrywki ale także, gdy mamy możliwość angażujemy się w projekty edukacyjne. Bezpieczeństwo na drodze to kwestia priorytetowa dla nas wszystkich – mówi Ewa Kolondra, dyrektor Parku Handlowego Bielany.

 

Cykl imprez Bridgestone Road Show to element projektu Tyre Safety realizowanego przez japoński koncern Bridgestone, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drodze poprzez edukację kierowców z zakresu odpowiedniej eksploatacji opon.

Miasteczko Bridgestone
« wróć do listy komunikatów prasowych