Biuro prasowe

Nie uwierzysz własnym oczom!

23.4.2014

Czy potrafisz połączyć punkty, patrząc jedynie na lustrzane odbicie obrazka? Jak będziesz wyglądać, jeśli „zamienisz się” oczami z koleżanką lub staniesz przed krzywymi lustrami, w przedziwny sposób deformującymi sylwetkę? Park Handlowy Bielany wspólnie z wrocławskim Humanitarium zaprasza na tydzień z iluzjami i dobrą zabawą!

Ludzie od zawsze zastanawiali się nad mechanizmami, które wprowadzają ludzkie oko i umysł w błąd – takimi rozwiązaniami chętnie posługiwali się artyści, zaskakując widzów oryginalnymi pomysłami. Złudzenia optyczne mają różną postać: za pomocą kontrastu, cieni, odpowiedniego połączenia kolorów i relacji między elementami sugerują mózgowi mylny tok myślenia. Wynikają z mechanizmów funkcjonowania percepcji i układu wzrokowego, z naszego postrzegania otoczenia, a także z przyzwyczajenia do określonych rozwiązań.

Park Handlowy Bielany zaprasza na wystawę poświęconą iluzjom optycznym i zabawę z przedmiotami, które pozwalają „zafałszować” rzeczywistość. W przygotowanym pomieszczeniu można będzie sprawdzić, jak wygląda nasza sylwetka w kilkunastu krzywych lustrach i jak wzrok reaguje na obrazy z przykładami najróżniejszych złudzeń. Oprócz tego na odwiedzających czekać będą eksponaty udostępnione przez wrocławskie Humanitarium:

  • pierwszy, dzięki systemowi specjalnie ułożonych luster, pozwoli „zamienić” się oczami, nosem czy ustami z przyjacielem siedzącym naprzeciwko,
  • w drugim będziemy mogli sprawdzić, czy umiemy zagrać w kropki i uzupełnić obrazek, patrząc jedynie na jego odbicie w zwierciadle.

Dobra zabawa dla wszystkich gwarantowana!

Wystawę „Iluzje optyczne” będzie można oglądać w lokalu w bezpośrednim sąsiedztwie Domku Bielańczyka oraz wejścia do hipermarketu Tesco. Bedzie czynna od 26 kwietnia do 2 maja 2014 r. w godz. 10.00 – 21.00 (w niedzielę do 20.00).

« wróć do listy komunikatów prasowych