Biuro prasowe

Nowe kierunki rozwoju PeBeKa

16.10.2015

Prezes Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń Jacek Kulicki uczestniczy w Iranie w rozmowach na temat rozwoju branży górniczej  w tym kraju. Ich celem jest nawiązanie współpracy z partnerami irańskimi w dziedzinie górnictwa. Rozmowy potrwają od 16 do 21 października.

Wizyta prezesa PeBeKa na Bliskim Wschodzie jest wynikiem rozpoczętych jesienią ubiegłego roku rozmów dotyczących współpracy pomiędzy Polską a Iranem, który posiada liczne złoża cennych surowców. Do tej współpracy zaproszono również spółki z Grupy KGHM Polska Miedź, w tym Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa. 14 września br. w siedzibie spółki odbyło się spotkanie z Raminem Mehmanparasatem, ambasadorem Iranu w Polsce, w trakcie którego zaprezentowano profile działalności oraz doświadczenia spółek z Grupy Kapitałowej.

- Obecna wizyta robocza w Iranie jest efektem tego spotkania i kolejnym krokiem na drodze do budowania współpracy w dziedzinie górnictwa – mówi prezes Jacek Kulicki. - Rynki na Bliskim Wschodzie są bardzo atrakcyjne dla inwestycji, ponieważ znajdują się tam liczne złoża ceny surowców. Wraz z przedstawicielami innych spółek Grupy będziemy rozmawiać z partnerami irańskimi o możliwych kierunkach i zakresie przyszłej współpracy.

Iran to nie jedyny kraj na Wschodzie, z którymi spółki KGHM budują relacje gospodarcze. W lipcu br. w Lubinie podpisano porozumienia w sprawie utworzenia klastra przemysłowego skupiającego się na wspólnym rozwijaniu technologii górnictwa skał twardych na obszarze Kazachstanu. Jednym z sygnatariuszy umowy z polskiej strony był prezes PeBeKa Jacek Kulicki, a także przedstawiciele dziewięciu innych spółek, m.in. KGHM Zanam, KGHM Cuprum, Bipromet. Efektem tego listu byłą obecność PeBeKa na targach Mining World Central Asia. Spółkę reprezentował w Ałma-Acie wiceprezes Adam Świgulski oraz dyrektor handlowy Robert Kozłowski.

« wróć do listy komunikatów prasowych