Biuro prasowe

Ostatnie odliczanie przed turniejem Ecoren CUP 2011

18.8.2011

Już niecały tydzień pozostał do pierwszego gwizdka i rozpoczęcia piątej edycji wakacyjnego turnieju podwórkowych drużyn w piłce nożnej Ecoren Cup 2011.  Organizatorzy tradycyjnie już przygotowują dla uczestników eliminacji i finalistów atrakcyjne niespodzianki – spotkania z zawodnikami grającymi w profesjonalnych klubach piłkarskich.

Do KGHM Ecoren, organizatora zawodów, napływają zgłoszenia od zespołów zainteresowanych udziałem w turnieju. Jak jednak pokazują wcześniejsze edycje, większość drużyn czeka z rejestracją do ostatniego dnia. Warto poważnie podejść do tematu, ponieważ dla wszystkich zespołów w rundzie eliminacyjnej przygotowano dyplomy, piłki oraz koszulki z logo turnieju, a dla trzech najlepszych w obu grupach wiekowej – puchary. Każda drużyna grająca w finale dostanie specjalne dyplomy oraz upominki, zaś zwycięzcy zdobędą główne trofeum, czyli puchar Ecoren CUP oraz koszulki z napisem „Mistrz Ecoren CUP 2011”. Oprócz tego trzy zwycięskie zespoły w każdej grupie wyróżnione zostaną nagrodami rzeczowymi.

- Ale to nie wszystko. Turniej Ecoren Cup to również doskonała okazja, aby umożliwić młodym piłkarzom kontakt z profesjonalistami w tej dziedzinie. Dlatego też w każdym mieście, w którym przeprowadzone zostaną mecze eliminacyjne, zorganizujemy spotkania z zawodowymi piłkarzami z czołowych lokalnych klubów - mówi Janusz Adamczyk, prezes KGHM Ecoren, organizator turnieju.

Pierwsze eliminacje – we wtorek 23 sierpnia – rozegrane zostaną w Legnicy. Ich gościem honorowym będzie Wojciech Górski, były wychowanek KS Konfeks Legnica, który występował również m.in. w Zagłębiu Lubin i Śląsku Wrocław. Dzień później na boisku Głogowskich Obiektów Sportowych zawitają dwaj zawodnicy Chrobrego Głogów: bramkarz Michał Augustyn (pochodzący z Wolsztyna, w Chrobrym od sezonu 2011/12) oraz pomocnik Maciej Soboń, wychowanek Chrobrego, który do głogowskiego zespołu powrócił z Górnika Polkowice. A na czwartek 25 sierpnia planowane jest spotkanie z mistrzami Młodej Ekstraklasy Zagłębia Lubin sezonu 2010/2011 oraz z kilkoma zawodnikami z pierwszego składu Zagłębia. Młodsi piłkarze mają zjawić się na boiskach treningowych klubu około godz. 12.30 (przyniosą puchar i medale), drudzy – około godz. 13.00.

Przypomnijmy, że mecze eliminacyjne rozpoczynać się będą o godz. 10.00.

TERMINY MECZÓW:

Miasto rozgrywek

Termin meczów

Miejsce rozgrywanie meczów

LEGNICA

23 sierpnia

boisko KS „Konfeks Legnica"

GŁOGÓW

24 sierpnia

boisko Głogowskich Obiektów Sportowych

LUBIN

25 sierpnia

boiska treningowe Zagłębia Lubin

 

 

 

26 sierpnia  - Wielki Finał na boiskach treningowych Zagłębia Lubin.

W tegorocznej, jubileuszowej edycji turnieju podwórkowych drużyn w piłce nożnej Ecoren CUP 2011 uczestniczyć mogą dzieci ze szkół podstawowych (roczniki 1999-2001) oraz gimnazjalnych (roczniki 1996-98), zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Wystarczy, że młodzi piłkarze i piłkarki założą drużynę, znajdą opiekuna i zgłoszą się do rozgrywek - składy zespołów mogą liczyć do dziesięciu zawodników, a na boisku grać ich będzie jednocześnie pięcioro oraz bramkarz. Szczegółowe informacje, regulamin turnieju oraz formularz zgłoszenia znaleźć można na stronie internetowej www.ecorencup.pl.

Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy wysłać pocztą pod następujące adresy:

LEGNICA – KS Konfeks Legnica przy ul. Grabskiego 24;

GŁOGÓW - Głogowskie Obiekty Sportowe oraz portiernia Hali Widowiskowo- Sportowej przy ul. Wita Stwosza;

LUBIN - Siedziba KGHM Ecoren SA, ul. M. Skłodowskiej-Curie 45A (portiernia).

Kartę można będzie również dostarczyć osobiście, a także przesłać faksem pod numer 076 74 68 971 lub wysłać pocztą elektroniczną na adres e-mail: ecorencup@ecoren.pl.

« wróć do listy komunikatów prasowych